printlogo


کد خبر: 196658تاریخ: 1397/5/17 00:00
ماله کوچیک!

(متن استعفای سخنگوی دولت که پذیرفته نشد، زود بخوانید تا فیلتر نشده است)

ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی
با سلام
اینجانب محمد باقر نوبخت حقیقی (حقیقی پسوند فامیلم است و به معنای این نیست که بدل داشته باشم یا بخواهم بگویم نسخه اصلی هستم) با توجه به تاثیر عمیق نقش سخنگو در پیاده سازی سیاستهای قوه مجریه و عملکرد دولت، با اجازه شما از این سمت کناره‌گیری کرده و در سایر سمتهای کم اهمیت‌تر مانند ریاست سازمان برنامه و بودجه به ادامه خدمت مشغول می‌گردم. در این نامه که به فارسی سخت نگارش شده ضمن ارائه گزارش‌هایی از محضرتان مرخص می‌شوم.
بنده علی‌رغم نظر شما و بقیه همچنان معتقدم که برجام با هر فرجامی قابل دفاع است و از اول هم بودن آمریکا در برجام خیری نداشت که بخواهیم از رفتنش ناراحت شویم، اگر بقیه هم بروند بازهم اشکالی ندارد. تنهایی مال مرد است. شاید شما ندانید ولی دولت برای بعد از خروج آمریکا از برجام، برنامه‌های حساب شده‌ای جهت مقابله با تحریم‌ها، کنترل ارز و مشکلات اقتصادی داشت که شاهد اجرا و تاثیرگذاری بخش کوچکی از آن هستید. الآن که به اینجای نامه رسیده‌ام، با این همه آمادگی و برنامه نمی‌دانم من اصلا چرا دارم استعفا می‌دهم؟ ولی حرف مرد یکی است. حیف که دارم می‌روم و الا چه حرفهایی که برای دفاع از عملکرد دولت همین الآن به ذهنم رسید.
جناب رئیس جمهور، در پی اظهارات راه‌گشای بنده برای کنترل بازار ارز و دعوت از مردم برای عرضه و وسط آوردن ارزشان، مقدار قابل توجهی ارز به وسط آمد.

آقای رئیس، گلدان‌ها را آب داده‌ام و یک کپی از بسته پیشنهادی دولت برای مقابله با استعفای مدیران و دعوت به‌کار مجدد آنها را در کشوی میزتان گذاشته‌ام، توصیه می‌کنم آن را به دقت مطالعه فرمایید.
در انتها لازم می‌دانم تا اضافه کنم: من که جیک و جیک می‌کنم برات، ماله کوچیک می‌کشم برات بذارم برم؟ماله کوچیک!


Page Generated in 0/0033 sec