printlogo


کد خبر: 196555تاریخ: 1397/5/15 00:00
ملانیا و مایکل جردن و حمایت از لبران جیمز
ترامپ در جنگ با ستاره بسکتبال تنها ماند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین جنجال خود، به تمسخر لبران جیمز، فوق‌ستاره بسکتبال پرداخته است. لبران جیمز در شبکه CNN که از شبکه‌های مخالف ترامپ به حساب می‌آید حضور یافت و مصاحبه‌ای با دان لمون برگزار کرد. در طول این مصاحبه، جیمز درباره راه‌اندازی یک مدرسه برای بچه‌هایی که در خطر زندگی می‌کنند، در شهر آکرون ایالت اوهایو که زادگاه او است خبر داد و همچنین همکاری با دیگر موسسات خیریه در این زمینه. در طول مصاحبه، او گفته بود ترامپ از ورزش برای جدایی کشور استفاده می‌کند. این مصاحبه روز جمعه منتشر شد و ترامپ در توئیتر با توهین به لبران جیمز و لمون، پاسخ آنها را داد. او نوشت: «لبران جیمز با احمق‌ترین آدم تلویزیون، دان لمون مصاحبه کرد. لمون کاری کرد که جیمز انسان باهوشی به نظر بیاید که کار آسانی هم نیست. من مایک را دوست دارم!» گفته می‌شود منظور ترامپ از مایک، مایکل جردن، بهترین بازیکن تاریخ بسکتبال است. ترامپ سعی داشته با این جمله، جنجال را وارد فاز جدیدی کند ولی مایکل جردن از طریق یک نماینده، پیامش را خیلی سریع بیان کرد. او گفت: «من از لبران جیمز حمایت می‌کنم. او کار بزرگی برای این قشر انجام داده است». ترامپ بارها درباره هوش خود صحبت کرده و بارها نیز هوش دیگران را پایین توصیف کرده است، از جمله افرادی مثل جان استوارت و جرج دبلیو بوش که در فهرست کم‌هوشان ترامپ قرار دارند.
 صحبت‌های ترامپ درست در فاصله یک روز با حضورش در اوهایو، شهر باشگاه کلیولند کولیرز مطرح شده و بسیاری از هواداران لبران، قصد دارند از خجالت رئیس‌جمهور خود در بیایند.
آقای لمون نیز در دفاع از خـود توئیت کـرد:
«چه کسی احمق واقعی است؟ کسی که بچه‌ها را به کلاس درس می‌فرستد یا آنها را راهی قفس می‌کند؟» اشاره او به اقدامات اخیر آمریکا در جدا‌سازی بچه‌های مهاجرها از پدرها و مادرهای‌شان است که انتقادات بسیار تندی را به دنبال داشته است. استفانی گریشام، مدیر ارتباطات همسر ترامپ نیز در این رابطه گفت: «به نظر می‌رسد لبران جیمز اقدامات خوبی در راستای نسل بعدی انجام داده و ملانی ترامپ، مثل همیشه به عنوان بانوی اول، همه را تشویق می‌کند راجع به بچه‌ها و مشکلات‌شان صحبت کنند». اما این نخستین بار نبود که لبران جیمز از ترامپ انتقاد می‌کرد. سپتامبر گذشته، پس از اینکه ترامپ مثل سنت هر ساله، تیم قهرمان رقابت‌های NBA را به کاخ سفید دعوت کرده بود، لبران او را یک ضد حال بزرگ دانسته بود. او همچنین در توئیتر نوشته بود: «رفتن به کاخ سفید برای ما افتخار بزرگی بود تا وقتی که تو آمدی!» پیش از اینکه جیمز، کولیرز را به مقصد لس‌آنجلس لیکرز ترک کند، با استفن کری، ستاره تیم حریف متحد شده بود تا حضور در کاخ سفید تحریم و دعوت ترامپ رد شود. او در این رابطه نوشته بود: «می‌دانم هر تیمی قهرمان رقابت‌ها شود، هیچ بازیکنی از آن تیم دوست ندارد به کاخ سفید دعوت شود». اما به نظر جنگ بین ترامپ و ستاره بسکتبال بتازگی وارد فاز جدیدی شده، هر چند همسر ترامپ سعی دارد اوضاع را آرام کند زیرا با توجه به وجهه بسیار محبوب جیمز، این درگیری می‌تواند به ضرر ترامپ باشد.


Page Generated in 0/0034 sec