printlogo


کد خبر: 196554تاریخ: 1397/5/15 00:00
رگه‌های موفقیت در استقلال شفر دیده می‌شود
خون تازه در رگ آبی

استقلال در حالی برای دیدار هفته سوم آماده می‌شود که شفر قطعا تغییراتی را نسبت به دیدارهای قبلی در دستور کار قرار می‌دهد. استقلال بعد از 2 مساوی در هفته‌های اول و دوم، در هفته سوم میزبان تراکتورسازی تبریز است؛ تیمی که در جدول شرایطی مشابه استقلال دارد و امتیازات این بازی برای هر 2 تیم حائز اهمیت است، چرا که شکست برای هر کدام از این تیم‌ها می‌تواند آغاز خاموش یک بحران باشد و پیروزی به منزله رسیدن به مرزهای آرامش است.
وینفرد شفر، سرمربی آلمانی آبی‌پوشان برای این بازی ناچارا تغییراتی را در ترکیب تیمش اعمال خواهد کرد ضمن اینکه جز تغییرات اجباری، احتمال تغییرات اختیاری هم در این بازی بسیار زیاد است. آبی‌پوشان در هفته دوم لیگ برتر مقابل ذوب‌آهن به میدان رفتند که در این بازی محمد دانشگر مدافع میانی آنها با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شد تا این بازیکن با محرومیت از حضور در هفته سوم مواجه باشد. به این ترتیب شفر ناچار است تغییراتی را برای پر کردن جای خالی مدافع میانی‌اش انجام دهد. از آنجایی که روزبه چشمی هم همچنان شرایط بازگشت به میدان را ندارد، احتمال اینکه آرمین سهرابیان که هفته نخست را به دلیل آسیب‌دیدگی از دست داد و در هفته دوم نیز در پست مدافع چپ برای آبی‌ها به میدان رفت، در هفته سوم به جای دانشگر در قلب خط دفاعی نقش زوج پژمان منتظری را بازی کند زیاد است. در این صورت میلاد زکی‌پور که در بازی نخست مدافع چپ بود و در بازی دوم وینگر چپ، بار دیگر در پست دفاع چپ به کار گرفته خواهد شد تا شفر از بازیکن دیگری در نقش وینگر چپ استفاده کند. این گزینه ممکن است از بین خریدهای جدید استقلال باشد. از سوی دیگر استقلال 3 بازیکن جدید به اسم نیومایر، طارق و تبریزی دارد که احتمال استفاده از این بازیکنان نیز در ترکیب ثابت وجود دارد، بویژه تبریزی که از پر سر و صدا‌ترین خریدهای فصل جاری هم بود و قرار است جای خالی تیام را در ترکیب آبی‌ها پر کند. شاید استفاده از این بازیکنان خارجی منجر به نیمکت‌نشین شدن برخی از بازیکنانی که در 2 هفته نخست در ترکیب ثابت قرار می‌گرفتند شود. اینها نشان می‌دهد تیم شفر با تغییراتی که از آن چهره‌ای جدید نسبت به دیدارهای گذشته می‌سازد، در هفته سوم مقابل تراکتورسازی صف‌آرایی می‌کند؛ تراکتوری که خودش هم به احتمال زیاد با به کار گرفتن خریدهای جدید با چهره‌ای متفاوت نسبت به 2 دیدار گذشته‌اش به میدان می‌آید.
دیدار 2 تیم استقلال و تراکتورسازی از هفته سوم از ساعت ۲۰:۳۰ روز جمعه ۱۹ مرداد در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. 2 تیم در حالی در هفته سوم به مصاف هم می‌روند که با شرایطی مشابه و با کسب ۲ امتیاز از ۲ بازی نخست‌شان در رده‌های ۹ و ۱۱ جدول قرار دارند.
استقلال بهتر و بهتر می‌شود
در صورت آمادگی سیدحسین حسینی و بازگشت مجدد او به شرایط مسابقه بار دیگر چالش انتخاب دروازه‌بان برای هر بازی در تیم استقلال آغاز خواهد شد. سیدحسین حسینی رکورددار طولانی‌ترین دقایق بسته نگهداشتن دروازه در فوتبال ایران از ابتدای فصل به دلیل آسیب‌دیدگی شرایط بازی نداشت و به جای تمرینات گروهی تمرینات ویژه‌ای را زیر نظر تیم پزشکی استقلال دنبال می‌کرد. مصدومیت حسینی هرچند برای شفر و همکارانش نگران‌کننده بود اما لااقل این ویژگی را داشت که او چند بازی اول کمترین فرصت را برای فکر کردن درباره انتخاب دروازه‌بان نخستش می‌گذاشت. اما بازگشت حسینی به شرایط مسابقه مصادف خواهد بود با آغاز دردسرهای شیرین شفر در انتخاب نفر اول برای آخرین سنگر تیمش. سیدمهدی رحمتی، کاپیتان باتجربه تیم استقلال در 2 بازی نخست در غیاب حسینی وظیفه مراقبت از دروازه آبی‌پوشان را بر عهده داشت. او در شبی آرام مقابل پیکان ۹۰ دقیقه دروازه‌اش را بسته نگه‌داشت تا بر تعداد فراوان کلین شیت‌هایش در لیگ برتر با آرامش اضافه کند. کاپیتان آبی‌پوشان در دومین دیدار که شب سختی در فولادشهر برای آبی‌پوشان بود با وجود چند سیو خیلی خوب، 2 بار دروازه‌اش باز شد که یکی از آن گل‌ها حاصل اشتباه وی بود. رحمتی در کنار نقاط قوت فراوانی که در دروازه دارد یک نقطه ضعف قدیمی دارد که دیدار با ذوب‌آهن مشخص کرد این نقطه ضعف همچنان با او همراه است. خروج از دروازه سال‌هاست به پاشنه آشیل رحمتی تبدیل شده و ذوب‌آهنی‌ها نیز که بارها نقاط کور در 6 قدم این تیم را آگاهانه نشانه گرفته بودند، از همین راه به گل رسیدند. حال باید دید باتوجه به نزدیک شدن به زمان دیدارهای آسیایی این تیم و باتوجه به بازگشت سیدحسین حسینی، شفر چه تصمیمی درباره استفاده از دروازه‌بان خواهد گرفت و از رحمتی کهنه‌کار و باتجربه سود خواهد برد یا از حسینی جوان و با انگیزه.
تبریزی و انتظاری مثل تیام
مرتضی تبریزی، مهاجم جدید آبی‌پوشان تمریناتش را با آبی‌پوشان آغاز کرد تا به احتمال زیاد از هفته سوم برای این تیم بازی کند. شاگردان شفر هفته دوم را هم بدون پیروزی پشت سر گذاشتند تا با اضافه شدن خریدهای جدیدشان از هفته سوم با امیدواری بیشتری دیدارهای خود را دنبال کنند. مرتضی تبریزی، مارک نیومایر و همام طارق 3 بازیکن جدید این تیم هستند که اگر اتفاق خاصی نیفتد در هفته سوم برای استقلال به میدان خواهند رفت. در این میان پر سروصدا‌ترین خرید استقلال بی‌تردید مرتضی تبریزی بود. دومین گلزن برتر فصل گذشته لیگ برتر با هیاهوی فراوان و در حالی از ذوب‌آهن به استقلال پیوست که با این تیم اصفهانی یک فصل دیگر قرارداد داشت و دو باشگاه برای این انتقال مذاکرات مفصلی داشتند و در نهایت به توافق رسیدند تبریزی در ازای پرداخت مبلغی از سوی استقلال به ذوب‌آهن به این تیم ملحق شود. تبریزی یکی از بهترین مهاجمان سال‌های اخیر فوتبال ایران است که برای ذوب‌آهن به دفعات در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کرده و 2 بار هم با این تیم به مقام قهرمانی جام حذفی رسیده است. این مهاجم در حالی در یک انتقال پر سروصدا به استقلال پیوست که این تیم بتازگی مامه تیام را از دست داده و آبی‌ها به این امید سراغ مرتضی تبریزی رفتند که با جذب وی جای خالی مامه تیام را پر کنند و همین مورد است که کار تبریزی را در استقلال سخت می‌کند. تبریزی هنوز به استقلال نپیوسته مقایسه او با تیام صورت گرفته و انتظار تیام شدن از او می‌رود. این موضوع می‌تواند فشار روحی را بر تبریزی افزایش داده و کار او را قدری سخت کند. تبریزی در صورتی می‌تواند در تیم جدیدش موفق باشد که سکوها و فضای مجازی انتظارات را از او آنقدر بالا نبرند و عملکرد وی را در کنار تیام نگذاشته و این دو را با هم مقایسه نکنند.
 


Page Generated in 0/0029 sec