printlogo


کد خبر: 196469تاریخ: 1397/5/13 00:00
اخبار

آمریکا نهادهای اروپایی مرتبط با ایران را به تحریم تهدید کرد
در ادامه فشارهای واشنگتن به اروپایی‌ها برای همراه شدن با تحریم‌ها علیه ایران، یک رسانه آمریکایی از هشدار جدی 2 قوه قانونگذاری و اجرایی آمریکا به اروپا درباره تداوم تجارت با تهران خبر داد. طبق گزارش «واشنگتن فری بیکن»، چندین مقام ارشد آمریکایی خبر از هشدار جدی کاخ سفید و کنگره آمریکا به شرکای اروپایی واشنگتن با این مضمون خبر داد: «یا به همه پیوندهای تجاری با ایران پایان دهید یا با تحریم‌های سخت و جدید آمریکا طی ماه‌های پیش رو مواجه شوید». بنا به این گزارش، دولت «دونالد ترامپ» و بسیاری در کنگره آمریکا در حال همکاری برای فشار بر شرکای اروپایی درباره تعاملات مالی و تجاری آنها با ایران هستند تا تحریم‌های شدیدی علیه ایران در بخش‌های نفتی و بانکداری اعمال کنند. به گزارش فارس، در گزارش این رسانه آمده که شرکای اروپایی واشنگتن از زمان اعلام خروج آمریکا از برجام در تاریخ 18 اردیبهشت، با تحریم‌های این کشور علیه ایران مخالفت کرده و در حال مذاکره با ایران برای صحبت درباره راه‌های دور زدن تحریم‌های واشنگتن هستند. در گزارش فری بیکن آمده است: «مقام‌های ارشد آمریکایی که مسؤول تلاش‌ها برای فشار بر شرکای اروپایی به دلیل تعاملات آنها با ایران هستند گفتند دولت ترامپ در اعمال تحریم‌ها علیه کسانی که تحریم‌های جدید ایران را نقض کنند، تردید نخواهد کرد و امکان هدف قرار گرفتن نهادهای بانکی بین‌المللی و حتی بانک‌های مهم آمریکایی هم در صورت عدم پایبندی آنها به تحریم‌های ایران وجود دارد». این رسانه همچنین خبر داد آمریکا به اعضای سامانه «سوئیفت» درباره ارتباطات و تعاملات بانکی با ایران هشدار داده است.

اقدام جالب فرمانده سپاه مشهد و توجه به درددل معترضان اقتصادی
فرمانده سپاه امام رضا(ع) مشهد مقدس در اقدامی جالب به میان مردم معترض به مسائل اقتصادی رفت و از نزدیک به درد دل آنها گوش داد. به گزارش تسنیم، چند صد نفر از مردم مشهد صبح روز پنجشنبه در اعتراض به مشکلات اقتصادی و معیشتی، در یکی از نقاط این شهر تجمع کردند. دقایقی پس از برگزاری این تجمع، سردار یعقوب‌علی نظری، فرمانده سپاه امام‌رضا(ع) با حضور در جمع‌ معترضان از نزدیک به درددل آنها گوش کرد؛ این تجمع پس از ساعتی پایان یافت.

صفارهرندی: قبول شرایط طرف مقابل به معنای دسترسی به وعده‌ها نیست
محمدحسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست بصیرت‌افزایی در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع‌مقدس گفت: کوتاه آمدن در قبال دشمنی که خودش را در موضع تسلط می‌بیند، بزرگ‌ترین اشتباه است. در سال پایانی جنگ زمانی که صدام خودش را در موضع تسلط دید، با پذیرش قطعنامه توسط ایران، جنگ را تمام نکرد و ادامه داد.  به گزارش فارس، صفارهرندی افزود: اکنون هم دلیل اینکه تحریم‌ها آزاردهنده بوده و وضعیت ما را بر هم زده این است که بعضی‌ها وضعیت کنونی را به هرج‌ومرج آخر جنگ تشبیه می‌کنند و می‌گویند چاره‌ای نیست جز اینکه به نوشیدن جام زهری که امام هم به خاطر حفظ کشور این کار را کرد، تن دهید. وی با اشاره به تاریخ پایان جنگ، یادآور شد: تاریخ به ما می‌گوید بعد از پذیرش قطعنامه 598 جنگ تمام نشده و ادامه داشته است، همچنان که ما در عملیات مرصاد و در جبهه‌های جنوب شهدای زیادی دادیم. کارشناس سیاسی گفت: قبول شرایط طرف مقابل لزوما به معنای دسترسی به وعده‌ها نیست. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت، معاملات آمریکا را بر هم می‌زند، تصریح کرد: باوجود اینکه آمریکا بارها در سوریه ما را تهدید کرده بود ولی ما روی راهبرد خود ایستادگی کردیم و همین باعث شد راهبرد آمریکا رنگ ببازد و سیر سقوط دومینووار مراکز وابسته به آمریکا هم جاری شد، هرچند ما در این میان هزینه‌‌هایی هم دادیم که شهید حججی و نزدیک به 80 نفری که در آن منطقه به شهادت رسیدند بخشی از آن بها بود که برای برهم زدن راهبرد آمریکا هزینه کردیم.
 


Page Generated in 0/0031 sec