printlogo


کد خبر: 196337تاریخ: 1397/5/10 00:00
اخبار

سرلشکر جعفری: همگان منتظر تصمیم انقلابی رئیس‌جمهور هستند
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازتاب انتظارات افکار عمومی
در دل نوشته‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور تاکید کرد: حمایت‌های بی‌نظیر و گسترده دلسوزان انقلاب در هفته اخیر از جنابعالی، نباید مانع اقدامات انقلابی شما در کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش سرسام‌آور قیمت ارز و سکه، در شرایط جنگ اقتصادی با دشمنان بشود. در ادامه این دل نوشته آمده است: چرا با آن قهر و غضبی که در شما سراغ داریم و در رقابت‌های انتخاباتی یا با مخالفان خود بعضا به کار می‌بردید، با نارسایی ‌و سوءمدیریت‌های بخش اقتصادی دولت برخورد نمی‌کنید؟! فرمانده کل سپاه همچنین در این دل نوشته ‌افزود:
اتخاذ تصمیمات مهم در شرایط سخت امروز کشور برای مقابله با فشارهای اقتصادی دشمنان نیاز به عزم و اراده‌ای انقلابی و قاطعیت در برخورد با کم‌تحرکی و ضعف برخی مدیران دارد تا مردم به مدیریت همراه با تدبیر دولت شما امیدوار شوند. سرلشکر محمدعلی جعفری در پایان تأکید کرد: هماهنگی بین بخش‌های مختلف دولت نیز از جمله الزامات عبور از بحران فعلی در کشور است. مطمئن باشید همه توان نیروهای انقلاب و دعای خیر مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی، پشت سر شماست و بی‌صبرانه همگان، منتظر تصمیمات انقلابی رئیس‌جمهور منتخب‌شان هستند تا از این درگاه نور امیدی به دل‌های با ایمان‌شان بتابد و قضاوت کلی آنها، تلاش مجدانه و موثر دولت برای عبور از بحران اقتصادی همراه با دلسوزی برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشد.

تهدیدهای آمریکا  راه به جایی نخواهد برد
وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمنان بویژه آمریکا و ترامپ با تهدیدهای خود کاری از پیش نخواهند برد، گفت: در صورت بروز هر مشکلی مردم همیشه در صحنه ما وارد عرصه عمل شده و با دشمنان مقابله خواهند کرد. به گزارش فارس، محمود علوی روز گذشته در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: باید با پیدا کردن راهکارهای هوشمندانه و با تحمل سختی‌ها، اراده خود را به دشمنان تحمیل کنیم. وی با بیان اینکه مردم ما شرایط سخت جنگ تحمیلی را تحمل کرده‌اند و شرایط سخت اقتصادی کنونی را هم تحمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: مردم در صورت مشاهده یکدلی و همدلی مسؤولان با قدرت در برابر مشکلات ایستادگی می‌کنند. علوی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی با درایت و صلابت، کشتی انقلاب را از امواج خروشان و سهمگین عبور می‌دهند، مطرح کرد: ما مسؤولان نیز باید با وحدت و همدلی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایفای نقش کنیم.

باز ماندن تنگه هرمز  وابسته به منافع ایران است
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نداجا تاکنون آزادی تردد در تنگه هرمز را تامین کرده و با قدرت هم به این کار ادامه خواهد داد اما باز ماندن تنگه هرمز وابسته به منافع ایران است. به گزارش تسنیم، دریادار حسین خانزادی در نشست خبری مسابقات بین‌المللی نظامی به میزبانی دانشگاه علوم دریایی امام‌خمینی نداجا طی سخنانی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های نیروی دریایی در سال جاری گفت: آذرماه شاهد یک رزمایش بزرگ نیروی دریایی هستیم و در پایان سال هم رزمایش بزرگ نیروهای مسلح برگزار می‌شود که نیروی دریایی ارتش هم در آن حضور خواهد داشت. ناوشکن سهند در حال طی کردن آخرین تست‌ها و آزمایش‌های خود است و پس از طی کردن این مراحل به ناوگان نداجا ملحق می‌شود. وی در رابطه با بستن تنگه هرمز گفت: تحریم‌ها بر کارکردها بشدت اثرگذار است و تحریم‌هایی که علیه ایران صورت می‌گیرد بر کارکردهای تنگه هرمز اثرگذار است. در محیط بین‌الملل خروجی یک تصمیم وابسته به یک بازیگر نیست و تنگه هرمز بخشی از منافع جمهوری اسلامی است و نداجا تاکنون آزادی تردد در این تنگه را تامین کرده است و با قدرت هم به این کار ادامه خواهد داد اما باز ماندن تنگه هرمز وابسته به منافع ایران است و جامعه بین‌الملل باید متعهدانه به تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی عمل کند. ما آمریکا را تاثیر‌گذار در تصمیم نداجا در حوزه تنگه هرمز نمی‌دانیم و اقدام ما وابسته به نظر رهبر انقلاب است.


Page Generated in 0/0028 sec