printlogo


کد خبر: 196311تاریخ: 1397/5/10 00:00
آوای شهر

عضو شورای شهر تهران خبر داد
تعیین تکلیف شهردار تهران تا پایان هفته
عضو شورای شهر تهران با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: تا پایان هفته مشخص می‌شود که محمدعلی افشانی، شهردار تهران مشمول این قانون می‌شود یا خیر. صدراعظم نوری با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان  به فارس گفت: درباره این موضوع در جلسه هم‌اندیشی شورا بحث و بررسی شد و قرار شد یکی از نمایندگان شورا این موضوع را با شهردار تهران مطرح کند و اینکه شهردار تهران شامل این قانون می‌شود یا نمی‌شود را  اعلام کند. وی با بیان اینکه شهردار تهران بازخرید شده است، ‌گفت: وی دوباره بدون رابطه استخدام رسمی فعالیت کرده است و به نظر می‌رسد این قانون شامل شهردار نشود. منتها برای اینکه مطمئن شویم یکی از اعضا پیگیر موضوع است. به گفته صدراعظم نوری، تا پایان هفته مشخص می‌شود شهردار تهران مشمول این قانون می‌شود یا خیر.

دسترسی به جدول زمان تردد در طرح ترافیک
بنا بر اعلام معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در سامانه طرح ترافیک، امکان دسترسی شهروندان به ساعت تردد روزانه خود فراهم شد. به گزارش ایسنا، دسترسی به جدول زمان تردد در سامانه «تهران من» که گامی جدید در مسیر تحقق ایده شهر هوشمند است محقق شده است. بر این اساس، شهروندان تهرانی که در سامانه «تهران من» به نشانی my.tehran.ir ثبت‌نام کرده‌اند، پس از این می‌توانند اطلاعات ترددهای خود را با ذکر تاریخ، ساعت، دقیقه و ثانیه در سایت مشاهده کنند. کاربران می‌توانند با مراجعه به سایت، به منوی «خودروهای تحت پوشش من» مراجعه کنند و در مقابل مشخصات هر خودرو، با کلیک روی گزینه «لیست تردد»، فهرست ترددهای روزانه خودرو را که توسط دوربین‌های طرح ترافیک ثبت شده است، مشاهده کنند. همچنین در این فهرست، نخستین ‌و آخرین تردد هر خودرو (که مبنای محاسبه نرخ عوارض طرح ترافیک است) با اعلام دقیق زمان قابل مشاهده است و نرخ عوارض محاسبه‌شده برای هر روز نیز مشخص شده است.

وضع وخیم ذرات معلق تهران در 3 سال گذشته
گزارش «بررسی کیفیت هوای 3 ساله تهران بر اساس استانداردهای جهانی» منتشر شد. لیلا نظری، سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این‌باره گفت: در این گزارش، داده‌های مربوط به غلظت آلاینده‌های اندازه‌گیری شده در 20 ایستگاه ثابت پایش کیفیت هوا از ابتدای سال 1394 تا انتهای سال 1396 با چند معیار به‌روز مربوط به استانداردهای گوناگون رایج در جهان بررسی شده‌ است. به گزارش «وطن‌امروز»، آنگونه که نظری گفته، شدت وجود آلاینده گازی ازن از منظر تمام استانداردهای به ‌کار برده شده، در فصول گرم این بازه رو به افزایش بوده است. این افزایش به حدی بوده که شاخص آلودگی هوا در مردادماه 1396 افزایش 20 واحدی را نسبت به سال قبل تجربه کرده است. باید یادآور شد این آلاینده در فصول گرم سال و با تابش شدید خورشید و شدت گرفتن برخی واکنش‌های شیمیایی که به تولید ازن منجر می‌شود، حضور پررنگی به عنوان آلاینده شاخص در هوای تهران دارد. در نقطه مقابل، وضعیت آلاینده دی‌اکسید گوگرد در بازه 3 ساله مورد بررسی رو به بهبود بوده است. سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: از سویی غلظت‌‌های دی اکسید نیتروژن نیز تغییرات عمده‌ای در این 3 سال نداشته‌‌‌ است. وی خاطرنشان کرد: هر دو گروه ذرات معلق آلاینده 5/2 PM و 10 PM از منظر هیچ‌یک از استانداردها نه‌تنها وضعیت مطلوبی نداشته‌‌‌‌اند، بلکه از حدود پیشنهاد شده استانداردها فاصله زیادی را نشان می‌دهند. به گونه‌ای که حدود میانگین غلظت‌‌های 5/2 PM به طور متوسط در ایستگاه‌‌های اندازه‌‌‌گیری 2 برابر استانداردهای آمریکا و ژاپن بوده است. بنابراین نتایج به دست آمده، جدی بودن معضل وجود این ذرات را در هوای شهر تهران نشان می‌دهند.


Page Generated in 0/0037 sec