printlogo


کد خبر: 196310تاریخ: 1397/5/10 00:00
نبض جامعه

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد
تکذیب دریافت وجه برای صدور کارت درمان
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دریافت هرگونه وجه بابت صدور کارت هوشمند درمان را رد کرد. به گزارش میزان، سیدتقی نوربخش در واکنش به تماس تلفنی سودجویان با بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی برای ارائه کارت هوشمند درمان تأمین اجتماعی در ازای دریافت وجه، گفت: این موضوعی است که بار‌ها هشدار داده‌‌‌‌‌‌‌ایم، چرا که هیچ وجهی در ازای ارائه این نوع خدمات توسط سازمان تامین اجتماعی دریافت نمی‌شود. وی در تشریح روند صدور کارت الکترونیک سلامت، افزود: ما هنوز برای صدور کارت الکترونیک سلامت اقدام نکرده‌ایم اما افراد می‌توانند در مراکز ملکی تحت پوشش سازمان که نسخه الکترونیکی در حال تولید است یا مراکز طرف قرارداد، با ارائه کدملی از خدمات سازمان تامین اجتماعی بهره‌مند شوند. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: جمع‌آوری دفترچه‌های درمانی زمانی انجام می‌شود که بخواهیم کارت الکترونیک سلامت صادر کنیم، ضمن اینکه در شرایط کنونی در مراکز ملکی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی نیازی به ارائه دفترچه درمانی نیست و بیماران تنها با ارائه کد ملی از تمام خدمات آن مرکز بهره‌مند خواهند شد.

سرپرست سازمان پژوهش آموزش‌وپرورش خبر داد
ورود «شهید حججی» به کتب درسی
سرپرست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن بیان اینکه «شهید حججی» یک نماد است و در واقع از همه افرادی که در راه دفاع از میهن به شهادت رسیدند تقدیر می‌کنیم، گفت: شهید حججی وارد کتب درسی پایه دوازدهم شده که بزودی از این کتاب رونمایی می‌شود. به گزارش ایسنا، حیدر تورانی در مراسمی که به منظور تشریح جزئیات سیزدهمین جشنواره تجلیل از مولفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه‌های آموزشی و یادواره شهید حججی برگزار شد، اظهار داشت: فرزندان ما 8 سال مظلومانه جنگیدند و این روند ادامه پیدا کرده و به مدافعان حرم رسیده است. آیا نباید در راه معرفی و زنده نگه داشتن ارزش‌های دفاع‌مقدس قدم برداریم؟ تورانی افزود: باید این مفاهیم به روش‌های گوناگون از جمله کتب درسی به نسل آینده معرفی شود. شهید حججی یک نماد است و در واقع از همه افرادی که در راه دفاع از میهن به شهادت رسیدند تقدیر می‌کنیم. شهید حججی وارد کتب درسی پایه دوازدهم شده و در روز جشنواره از آن رونمایی می‌شود. وی ادامه داد: تدوین کتب درسی جدید امسال به اتمام می‌رسد اما برنامه‌های ما تمام نمی‌شود.

شناسایی ۵۰۰ گور ۲۵۰۰ ساله
۵۰۰ گور هخامنشی و اشکانی شناسایی شد. به گزارش تسنیم، مطالعات و پژوهش‌های باستان‌شناسی تاکنون به شناسایی حدود 500 گور باستانی در گورستان مهدی‌آباد اولیا در شهرستان ریگان استان کرمان که برخی باستان‌شناسان آنها را متعلق به دوره اشکانی و برخی دیگر متعلق به دوره هخامنشی می‌دانند، منجر شده است. در این زمینه کورش محمدخانی، سرپرست هیات بررسی‌های آرکئوژئوفیزیک با روش مغناطیس‌سنجی در گورستان باستانی مهدی‌آباد اولیا در استان کرمان گفت:  «بررسی‌های مغناطیسی، به منظور تعیین میزان پراکندگی گورهای باستانی در این محوطه منجر به شناسایی بالغ بر 500 گور باستانی شده است». این استادیار گروه باستان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران با اشاره به شناسایی محوطه باستانی مهدی‌آباد اولیا در بازدیدهای باستان‌شناسان محوطه میراث جهانی بم در اوایل دهه 1390 گفت: «اسفند ماه سال 1395 بارش باران و جاری شدن سیل در منطقه، باعث آشکارسازی گورهای بسیاری در این قسمت شد که حاوی مواد فرهنگی بسیاری بودند».   این متخصص بررسی‌های آرکئوژئوفیزیکی گفت: «نتایج اولیه پراکندگی وسیعی از گورها را مشخص کرد و در وسعت 8 هکتاری که تاکنون برداشت‌های مغناطیس‌سنجی انجام شده، مکان بالغ بر 500 گور باستانی شناسایی شد».


Page Generated in 0/0028 sec