printlogo


کد خبر: 196306تاریخ: 1397/5/10 00:00
بازداشت ۳۵ نفر در ارتباط با پرونده‌های خودرو، سکه و ارز

گروه اجتماعی: سردار حسین رحیمی با اشاره به تشکیل چندین پرونده مهم در حوزه ارز، سکه و خودرو در پلیس پایتخت اظهار داشت: به‌دنبال اتفاقات اخیر و با هماهنگی مراجع قضایی، در حال حاضر 7 پرونده بزرگ مفاسد اقتصادی در 3 حوزه ارز، سکه و خودرو در پلیس پایتخت در  حال رسیدگی است که تا امروز 35 نفر بازداشت شده‌اند.
به گزارش تسنیم، رئیس پلیس پایتخت گفت: همچنین با دستور قضایی 5 نفر از افراد بازداشت‌شده به زندان معرفی شده‌اند. وی در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات پلیس در کنترل بازار ارز و جلوگیری از فعالیت دلالان گفت: متأسفانه اقدامات دلالان باعث شده فضای بازار به‌صورت کاذب ملتهب شود و قیمت‌های مطرح‌شده با توجه به آنکه خرید و فروشی انجام نمی‌شود کاذب و دروغین است. رحیمی گفت: تعداد زیادی از دلالان بازار احضار شدند و آخرین تذکرات به آنها داده شد و پلیس نیز با هماهنگی قوه‌قضائیه رصد کاملی بر فعالیت آنها دارد. وی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت آن است که دستگاه قضایی و مسؤولان نظام و نیروی انتظامی با جدیت برخورد با مفاسد اقتصادی را ادامه می‌دهند.
شهردار به وعده‌‌‌‌اش عمل کند
همچنین رئیس پلیس پایتخت با اشاره به وعده شهردار تهران برای جمع‌آوری متکدیان گفت: اینکه می‌گویند ۷۰ درصد متکدیان خارجی هستند این موضوع را تأیید نمی‌کنم.
سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح رعد ۱۳  گفت: اراذل و اوباش در تهران آرامش نخواهند داشت. رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به پرسشی درباره وعده شهردار تهران مبنی بر اینکه در یک سال متکدیان تهران را جمع می‌کنیم، گفت: این موضوع تحت اختیار شهرداری است و به پلیس ربطی ندارد، با این حال امیدواریم این اتفاق بیفتد. وی افزود: اما اینکه می‌گویند ۷۰ درصد متکدیان خارجی هستند اصلا این موضوع را تأیید نمی‌کنم. رئیس پلیس پایتخت گفت: از اول امسال تا امروز حتی یک متکدی خارجی هم به ما تحویل داده نشده است، پس نمی‌توان چنین ادعایی را مطرح کرد. وی در ادامه سخنانش با اشاره به موضوع قاچاق کالا و دستاوردهای طرح رعد 13 گفت: همکاران ما موفق شدند انبار بزرگی از اقلام اساسی را که عمدتا مواد خوراکی بود شناسایی کنند که این اقلام اساسی در یک ساختمان 3 طبقه دپو شده و مالک آن نیز که پیش از این سابقه مشابه داشت دستگیر شد. رئیس پلیس تهران گفت: در حوزه قاچاق کالا 46 پرونده در این مرحله از طرح رعد تشکیل شده و 26 قاچاقچی دستگیر شده‌اند.


Page Generated in 0/0035 sec