printlogo


کد خبر: 196303تاریخ: 1397/5/10 00:00
اخبار

سرشار فیلمنامه انیمیشن «شهرزاد» را نوشت
محمدرضا سرشار از نویسندگان کشور گفت: نگارش فیلمنامه مجموعه‌ پویانماییِ «شهرزاد دختر شرقی» در ۵۲ قسمت با موفقیت به پایان رسید و طرح آن در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت شد. به گزارش فارس، محمدرضا سرشار درباره تازه‌ترین اثر خود ابراز داشت: سرانجام نگارش فیلمنامه مجموعه‌ پویانمایی «شهرزاد دختر شرقی» در ۵۲ قسمت با موفقیت به پایان رسید و طرح آن در بانک فیلمنامه خانه سینما ثبت شد. این فیلمنامه در گروه «پویانگاران فردا» به سرپرستی بنده و همت بیش از ۱۰ نویسنده جوان و متعهد نوشته شده است. این نویسنده با بیان اینکه مخاطبان «شهرزاد دختر شرقی»، کودکان سال‌های اول دبستان (کلاس‌های اول، دوم و سوم) هستند، تصریح کرد: فضای نو، قصه‌های بدیع و جذاب، تعلیق کافی، توجه به جذابیت‌های لازم برای گروه سنی مخاطب، رعایت نکات تربیتی و تلاش برای الگوسازی جهت شکل‌گیری یک عروسک ملی از نقاط قوت این فیلمنامه است. شهرزاد با دارا بودن نمادهایی شرقی، دختری شاد، مهربان، زیبا و توانمند است که با درایت و تلاش خود به اهدافش می‌رسد. او در بستر خانواده‌ای رشد کرده است که با وجود مواجهه با مشکلات غیرمنتظره، زندگی شاد و سالمی دارند و سبک زندگی ایرانی- اسلامی در
جزء‌ جزء رفتارهای آنها نمایان است.


شبکه افق با «ایرانیش» سراغ کالاهای داخلی می‌رود
مجموعه مستند «ایرانیش» درباره وضعیت کنونی، توانمندی‌ها و مشکلات تولید کالای داخلی، از هفته جاری روی آنتن شبکه افق می‌رود. به گزارش «وطن‌امروز»، مجموعه مستند «ایرانیش» روایتی متفاوت از وضعیت تولیدکنندگان کالای ایرانی، برای پخش از شبکه افق آماده شده است. این مجموعه به تهیه‌کنندگی و کارگردانی روح‌الله رحیمی، در هر قسمت سراغ یکی از صاحبان برند و تولیدکنندگان کالای داخلی می‌رود و طی گفت‌وگو با آنها، علاوه بر نمایش تصویری روشن از توانمندی ایرانی در صنایع مختلف، به مشکلات و موانع پیش روی آنها نیز می‌پردازد. به گفته رحیمی، مجموعه «ایرانیش» سعی دارد به مخاطبان خود بگوید کارگران و خط تولیدی وجود دارد کاملا ایرانی که در صورت حمایت جدی، می‌تواند به برندهای معتبری در سطح منطقه و جهان تبدیل شود ولی در حال حاضر به خاطر بعضی سیاست‌ها و نیز نبود فرهنگ درست استفاده از کالای داخلی، این توانایی از آنها سلب شده است. «ایرانیش» در 14 قسمت 42 دقیقه‌ای برای پخش از شبکه افق آماده شده و نخستین قسمت آن امروز ساعت 22:00 روی آنتن می‌رود.

ساخت «آتش به اختیار» در روستای موشکی ایران
کارگردان مستند «آتش به اختیار» با اشاره به اتمام تولید مستندش گفت: این اثر درباره روستایی است که در یادواره سالانه خود، با موشک‌های دست‌ساز به صورت نمادین کاخ سفید را هدف قرار می‌دهند. به گزارش فارس، اسماعیل جعفری، کارگردان و مستندساز درباره مستند جدیدش با عنوان «آتش به اختیار» گفت: آشنایی من با سوژه این مستند به تحقیقی بازمی‌گردد که درباره یکی از مستندهای خود در منطقه «هزار جریب» بهشهر مازندران انجام دادم. در این پژوهش‌ها با فردی که در شبکه افق فعالیت می‌کرد، آشنا شدم و او سوژه این کار را در اختیارم قرار داد. این کارگردان با بیان اینکه زمان محدودی را برای تولید مستند «آتش به اختیار» در اختیار داشتیم، توضیح داد: مستند را باید همزمان با یادواره شهدایی که همه ساله در روستای کیاسر برگزار می‌شود، تولید می‌کردیم که این یادواره هم به‌مدت ۶ روز برگزار می‌شود و ما همین مقدار، زمان برای ساخت داشتیم. مستند «آتش به اختیار» بیانگر این موضوع است که عده‌ای در کشور وجود دارند که پای کار انقلاب اسلامی هستند و مخلصانه هم این کار را انجام می‌دهند و در بین آنها هم زن، مرد، پیر و جوان حضور دارند و البته با توجه به فاصله‌ای که از مرکز دارند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.


 


Page Generated in 0/0037 sec