printlogo


کد خبر: 196299تاریخ: 1397/5/10 00:00
ساری و چلسی؛ هم چالش، هم معما

حمیدرضا صدر: رویارویی آنتونیو کونته و بانوی آهنین به رفتن کونته انجامید و حالا یک ایتالیایی دیگر برابر گرانوسکایا قرار گرفته است.
رویارویی با بانوی آهنین
سیاست خرید و فروش مدیران چلسی طی فصل‌های اخیر بارها تغییر کرده و دردسرساز شده است. امانوئل امنالو نوامبر پارسال باشگاه را ترک کرد و مارینا گرانوسکایا بانوی آهنین باشگاه که فقط از آبراموویچ دستور می‌گیرد و نه هیچ‌کس دیگر عنان همه چیز را در دست گرفته است. آن هم در دورانی که آبراموویچ مدت‌هاست در لندن دیده نشده و درگیر ویزای ورودش بوده است. رویارویی آنتونیو کونته و بانوی آهنین به رفتن کونته انجامید و حالا یک ایتالیایی دیگر برابر گرانوسکایا قرار گرفته. ساری در مقایسه با کونته سنتی‌تر و در عین حال انعطاف‌پذیرتر است و در ناپولی با اوریلو دلاورنتیس -رئیسی دمدمی مزاج - کار کرده است. او وقتی راب گرین، دروازه‌بان هادرزفیلد که همه فصل پیش را روی نیمکت سپری کرد بدون اطلاعش به سیاهه بازیکنان اضافه شد خاموش ماند ولی تا کی خاموش
خواهد ماند؟
چالش‌های مرد شماره یک
کورتوا خواهد رفت یا نه؟ سنگربان بلژیکی چلسی از بدو ورودش در 2014 علاقه‌اش به انتقال به رئال‌مادرید را پنهان نکرد و همه می‌دانند وقتی رئال بازیکنی را نشانه می‌رود، معمولا او را به چنگ می‌آورد. اگر چنین شود آیا راب گرین 39 ساله جانشین شایسته‌ای برای او خواهد بود؟ بی‌تردید خیر. نام‌های پرشماری به گوش می‌رسد: جوردن پیکفورد، جک باتلند، یاسپر سیلسن، پتر چک، کاسپر اشمایکل، آلفونسه آرلوا یا جان لوئیجی دوناروما و ... پس از انتقال پرهیاهوی آلیسون از رم به لیورپول قیمت دروازه‌بانان بالاتر رفته و چلسی باید دست به جیب شود.
از دفاع 3 نفره به دفاع 4 نفره
ورود ساری احتمالا مترادف با پایان «دفاع 3 نفره چلسی» که در فصل اول کونته کارساز شد و به حکمرانی بر لیگ انجامید، خواهد بود؛ آنچه که می‌تواند خبر بدی برای ویکتور موزس، گوش راست تیم هم باشد و به قرار گرفتن سزار آزپیلیکوئتا در دفاع راست و مارکوس آلونسو در دفاع چپ بینجامد. ساری به بازنگری قلب خط دفاعی‌اش اشاره کرده، به تلاش برای ورود یک مدافع از سری آ، مدافعی که شاید کولیبالی، بازیکن تیره‌پوست ناپولی که با او کار کرده، باشد یا دانیله روگانی مدافع یوونتوس و شاید ماتیا کالدارا همبازی روگانی که قیمت کمتری دارد. این بدین معنی است که گری کیهیل، آندریاس کریستنسن، آنتونیو رودیگر و داوید لوئیز باید برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی رقابت کنند یا راهی باشگاه دیگری شوند.
ترافیک خط میانی
جورجینیو، بازیساز ناپولی پیش از ورود ساری به لندن راهی استمفورد بریج شد؛ همان بازیکنی که طی فصل سپری شده بیش از هر بازیکنی در اروپا پاس ارسال کرد و می‌خواهد رهبری ارکستر چلسی را در دست بگیرد. انگولو کانته - که طی 3 فصل اخیر رکورد 913 بار تصاحب توپ در لیگ برتر را ثبت کرده - زوج جورجینیو خواهد شد، با این تفاوت که احتمالا اجازه نفوذهای بیشتری را پیدا خواهد کرد، بنابراین 5 بازیکن برای قرار گرفتن در خط میانی 3 نفره رقابت خواهند کرد: باکایوکو و درینکواتر که اقبال اندکی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی خواهند داشت، سسک فابرگاس پرآوازه که 31 ساله شده، راس بارکلی 24 ساله که آماده پرواز است و سرانجام روبن لوفتوس چیک 22 ساله که با پیراهن انگلیس در جام‌جهانی به میدان رفت... چلسی را باشگاهی می‌خوانند که جوانان پراستعداد را آسان از کف می‌دهد، آیا ساری سنت جوانگرایی را حداقل در خط میانی قوام خواهد بخشید؟
معمای مهاجمان
همه ساری را برای نمایش‌های تهاجمی ناپولی ستایش کرده‌اند. مردان او بودند که با 77 گل‌زده در سری آ فصل را با 4 امتیاز فاصله با یووه به پایان بردند ولی چلسی در فصل پیش به رغم ورود 2 مهاجم جدید جای خالی دیگو کاستا را پر نکرد و آبی‌پوش‌ها در مقایسه با فصل پیشین 23 گل کمتر زدند و در میان 6 تیم اول جدول از همه کمتر دروازه‌ها را باز کردند؛ 62 بار. در حالی که منچسترسیتی 106 گل زد و 2 تیم لندنی دیگر تاتنهام و آرسنال هر یک 74 گل. آلوارو موراتا به‌رغم آغازی خوش محو شد و هر چند کسی نمی‌داند ادن آزار خواهد ماند یا خیر، ولی همه می‌دانند چلسی حداقل به یک مهاجم دیگر نیاز دارد. آیا ساری می‌تواند یک بازیکن دیگر ناپولی را برای  پیوستن به لشکر جدیدش اغوا کند؟ گونزالو ایگوآین را؟


Page Generated in 0/0034 sec