printlogo


کد خبر: 196295تاریخ: 1397/5/10 00:00
بررسی خرید جدید استقلال از ذوب‌آهن
تبریزی جانشین تیام

آیا مهاجم جدید استقلال می‌تواند خرید خوبی برای تیم شفر باشد؟ مرتضی تبریزی سرانجام تصمیم به جدایی از ذوب‌آهن گرفت و استقلال را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کرد. این بازیکن همدانی ۲۷ سال سن دارد. او محصول باشگاه مس کرمان است که بعدا به پاس همدان رفت و اکنون ۵ سال است در ذوب‌آهن بازی می‌کند و بعد از قاسم حدادی‌فر کاپیتان ذوبی‌ها به شمار می‌آید. تبریزی بعد از بازی استقلال برابر ذوب‌آهن راهی تهران خواهد شد تا قرارداد خود را با آبی‌پوشان پایتخت نهایی کند اما یک سوال اساسی وجود دارد و آن اینکه آیا تبریزی خرید خوبی برای تیم شفر است؟ تبریزی یک مهاجم فرصت‌طلب به شمار می‌آید که توان بالایی در زدن ضربات سر دارد. او از سرعت خوبی هم برخوردار است و قدرت بدنی بالای او باعث می‌شود در نبردهای تن به تن بخوبی عمل کند. فرصت‌طلب بودن، ویژگی اصلی یک مهاجم است و در کنار آن باید قدرت بدنی بالا و سرعت لازم برای گذشتن از مدافعان حریف را هم داشته باشد و مهم‌تر اینکه با جاگیری‌های مناسبش خود را بخوبی در موقعیت گلزنی قرار دهد. تبریزی چنین فاکتورهای را دارد و همین باعث می‌شود او در استقلال خرید خوبی باشد. درباره این بازیکن باید این را هم گفت که او بازیکنی است که بخوبی در امر بازیسازی هم شرکت می‌کند و با نگاهی به سبک بازی او می‌توان دریافت که بازیکن تکرو و خودخواهی نیست. استفاده کردن از یک بازیکن باتجربه مثل تبریزی در خط حمله استقلال و قراردادن بازیکن جوان دیگری مثل صیادمنش یا شاید قائدی باعث می‌شود خط حمله آبی‌پوشان هم سرعت لازم را داشته باشد و هم دقت مناسب. معمولا در فوتبال مدرن دنیا تیم‌ها یک تمام‌کننده خوب دارند و در کنار آن بازیکن دیگری حضور دارد که هم سرعت بالایی دارد و هم تکنیک خوب و گذشته از آن خود را بخوبی درگیر می‌کند تا خط دفاعی حریف را مشغول کند و مهاجم اصلی ضربه نهایی را بزند. تبریزی در استقلال نقش تمام‌کننده را خواهد داشت البته اگر الحاجی گرو راهی آبی‌پوشان نشود. به نظر می‌رسد تبریزی می‌تواند مورد اعتماد شفر در استقلال باشد.
علیپور آماده رقابت جذاب با تبریزی
به نظر می‌رسد همچون لیگ هفدهم، یکی از رقبای جدی علی علیپور در راه کسب عنوان آقای گلی، مرتضی تبریزی خواهد بود. با قطعی شدن انتقال مرتضی تبریزی به استقلال، آبی‌پوشان پایتخت نیز یک گلزن تمام عیار در تیم‌شان خواهند داشت. تبریزی فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و با زدن 13 گل، دومین گلزن برتر لیگ شد. بالاتر از تبریزی علی علیپوری قرار داشت که با 19 گل کفش طلای لیگ هفدهم را همانند لیگ‌های پانزدهم و شانزدهم برای پرسپولیسی‌ها به ارمغان آورد. حالا با اضافه شدن مهاجم تیم ذوب‌آهن به استقلال، آبی‌ها امیدوارند پس از 3 فصل این عنوان را از چنگ پرسپولیسی‌ها خارج کنند. در هفته نخست علیپور موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه پدیده را باز کند و خیلی زود برای کفش طلای دوم، خط و نشان بکشد. علیپور برخلاف بسیاری از مهاجمان ایرانی نرخ تبدیل شوت به گل نسبتا بالایی دارد و این موضوع در شرایط فعلی پرسپولیس او را یاری می‌رساند. در نهایت باید دید این دوئل جذاب بین مهاجمان سرخابی به نفع کدام یک تمام خواهد شد. 2 فصل پیش کاوه رضایی و مهدی طارمی رقابت جذابی با یکدیگر داشتند اما در نهایت این مهاجم شماره 9 قرمزها بود که آقای گل رقابت‌های لیگ برتر شد.
تبریزی نیمکت‌نشین می‌شود
احتمال حضور مرتضی تبریزی در ترکیب تیم ذوب‌آهن مقابل استقلال کم است. کار انتقال مرتضی تبریزی به استقلال را باید نهایی دانست. بعد از توافق دو باشگاه استقلال و ذوب‌آهن بر سر نحوه انتقال این بازیکن، باشگاه استقلال بزودی توافق مالی نیز با وی انجام داده و تبریزی از روز جمعه بازیکن استقلال می‌شود. این در حالی است که 2 تیم استقلال و ذوب‌آهن روز پنجشنبه و در چارچوب هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر در فولادشهر به مصاف هم می‌روند. پیگیری‌ها مشخص کرد به دلیل نهایی شدن حضور تبریزی در استقلال، احتمال حضور این بازیکن در ترکیب اصلی تیمش در بازی هفته دوم بسیار کم است و نمازی ترجیح می‌دهد از او لااقل در ترکیب اصلی تیمش استفاده نکند. دو تیم استقلال و ذوب‌آهن از چارچوب هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۲۰:۴۵ روز پنجشنبه ۱۱ مرداد در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم می‌روند.
 


Page Generated in 0/0034 sec