printlogo


کد خبر: 196194تاریخ: 1397/5/8 00:00
اخبار

اجازه نمی‌دهیم دانشمندان ما تاوان گرایشات بعضی مسؤولان را بدهند
دانشگاهیان دانشگاه شهید بهشتی دیروز در تجمع خود با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: اجازه نخواهیم داد بیگانگان، دانشمندان ما را بشناسند و تاوان گرایش‌های غرب‌پرستانه بعضی مسؤولان مبهوت و مقهور نظام‌‌های لیبرال را، عزیزانی همچون شهیدان هسته‌ای با خون پاک‌شان دهند. در ادامه بیانیه دانشجویان آمده است: این تجمع تلنگری است برای بیدار کردن مسؤولان کشور و اگر لازم باشد دانشجوی انقلابی از تمام ظرفیت‌های قانونی و مدنی خود برای مقابله با نقشه‌‌های دشمن استفاده خواهد کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. مسؤولان بدانند اگر از این اقدام جاسوسانه جلوگیری نشود ما وارثان خون شهیدان، ایستادگی خواهیم کرد.

 رایزنی نزدیکان ترامپ با منافقین درباره آشوب‌ها در ایران
اسنادی که در وزارت دادگستری آمریکا به ثبت رسیده نشان می‌دهد «رودی جولیانی» و «جان بولتون» 5 بار از زمان روی کار آمدن ترامپ با تروریست‌های منافق دیدار کرده و با آنها درباره مسائل مختلف از جمله آشوب‌ها در ایران رایزنی کرده‌اند. به گزارش تسنیم، این اسناد گزارش‌هایی است که گروهک تروریست «منافقین» طبق مفاد قانونی در آمریکا موسوم به «قانون ثبت عاملان خارجی» تحویل وزارت دادگستری آمریکا داده است. این قانون، گروه‌های لابی را موظف به شفاف‌سازی مراودات خود با دولت آمریکا می‌کند. اسناد جدید نشان می‌دهد 2 مورد از دیدارهای جولیانی با تروریست‌های منافق در تاریخ‌های 10 فوریه 2017 و 10 مه ‌2017 بوده است. در توضیح مقابل دستور جلسه این دیدار عبارت «رایزنی درباره اوضاع ایران و خاورمیانه» ثبت شده است. دیدار سوم روز 27 فوریه سال جاری میلادی انجام شده که موضوع آن «رایزنی درباره تظاهرات‌ها در ایران» عنوان شده است. بولتون هم بعد از تحلیف ترامپ یک بار 13 آوریل 2017 و بار دیگر 2 آگوست 2017 با تروریست‌های گروهک نفاق دیدار کرده است. درباره این دیدارها عبارت مبهم «دیدار با آقای بولتون» ذکر شده است.

عده‌ای قطب‌نمای دل‌شان به سمت آمریکا و اروپاست
حجت‌الاسلام محمد محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه عده‌ای قطب‌نمای دل‌شان به سمت آمریکا و اروپاست، اظهار کرد: آنها می‌گویند تنش‌زایی نکنید، این در حالی است که همه تنش‌ها را آمریکا ایجاد می‌کند. وی گفت: برخی آمریکا را کدخدای دنیا می‌دانند که باید با آن کنار آمد، آقایانی که ما را دعوت به‌ سازش می‌کردند و می‌گفتند باید هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد، هم چرخ اقتصاد، دیدند که هیچ کدام نچرخید.  

اصلاح یک خبر
سلطان ارز همان سلطان سکه نیست
در پی مصاحبه روز شنبه حجت‌الاسلام ‌والمسلمیـن محسنـی‌اژه‌ای، سخنگــوی قوه‌قضائیه در حاشیه نشست دادستانی تهران درباره برخورد قضایی با تخلفات اخیر بازار، موضوع پرداخت 159 میلیون و 800 هزار دلار و 51 میلیون یورو ارز از سوی بانک مرکزی به فردی خارج از سیستم بانکی و صرافی مطرح شد که یکی از رسانه‌ها به اشتباه دریافت‌کننده این مبالغ را «سلطان سکه» ذکر کرد که صحیح نیست. به گزارش میزان، برخی روزنامه‌‌های دیروز و همین‌طور یک برنامه طنز تلویزیونی نیز به دنبال اشتباه این رسانه، نقل قولی از ایشان را به صورت غیرصحیح منتقل کردند که انتظار می‌رود مطلب غیرصحیح عنوان شده اصلاح شود. قابل توجه است که نه در سوال خبرنگار در این‌باره و نه در توضیح سخنگوی قوه‌قضائیه در این زمینه، نامی از «سلطان سکه» به میان نیامده است. متن صحیح پرسش و پاسخ یادشده این است: «معاون اول دستگاه قضا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پاسخ سوالات شما در بحث اختلالات ارز از وزارت اطلاعات و بانک مرکزی داده شده است؟ گفت: درباره نامه‌ای که امروز به دست من رسید، درباره ارز‌هایی که به افرادی غیر از صرافی‌های مجاز یا غیر از سیستم بانک‌ها و به عوامل شخصی و حقیقی بدون داشتن مجوز صرافی داده شده بود، گزارش دادند و گفتند در این مقطع زمانی به این فرد ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و اگر اشتباه نکنم ۵۱ میلیون یورو داده‌اند».

 


Page Generated in 0/0038 sec