printlogo


کد خبر: 196156تاریخ: 1397/5/8 00:00
اخبار

میرکریمی در تدارک ساخت  «قصر شیرین»
رضا میرکریمی این روزها مشغول پیش‌تولید فیلم جدیدش «قصر شیرین» است. به گزارش ایسنا، پیش‌بینی می‌شود این کارگردان سینما فیلم «قصر شیرین» را به تهیه‌کنندگی خودش پاییز مقابل دوربین ببرد. فیلمنامه این فیلم را  محمد داوودی و محسن قرائی زیر نظر رضا میرکریمی و براساس قصه‌ای از این کارگردان نوشته‌اند. رضا میرکریمی بخش عمده‌ای از فیلم «قصر شیرین» را در یاسوج فیلمبرداری خواهد کرد و به همین دلیل به این استان سفر کرده و برای انتخاب برخی بازیگران محلی فیلم هم در آن منطقه فراخوان انتخاب بازیگر داده و مشغول انتخاب بازیگر محلی است. این کارگردان قصد دارد در کنار بازیگران حرفه‌ای از بازیگران محلی استفاده کند. بنا بر این گزارش، احتمال بازی هادی حجازی‌فر (بازیگر «ایستاده در غبار» و «ماجرای نیمروز») در این فیلم طبق مذاکرات انجام شده وجود دارد. رضا میرکریمی در کارنامه‌اش ساخت فیلم‌هایی چون «دختر»، «به همین سادگی»، «یک حبه قند»، «خیلی دور خیلی نزدیک»، «کودک و سرباز» و... را دارد.


رونمایی از زندگی و زمانه «حسین اسرافیلی» در مرکز تبادل کتاب
رونمایی از کتاب «حوالی روشن صدا» با محوریت زمانه و زندگی حسین اسرافیلی، اثر حسین قرائی امروز (دوشنبه) با حضور محمود اکرامی، حمیدرضا شکارسری، حسین اسرافیلی و مصطفی محدثی خراسانی برگزار می‌شود. به گزارش فارس، اسرافیلی غیر از سرودن شعر به خطاطی، نقاشی و مجسمه‌سازی نیز علاقه دارد. وی در طول سال‌های 1360 تا 1367 مسؤولیت صفحه ادبی مجله پیام انقلاب را به عهده داشت و عضو شورای شعر و موسیقی صداوسیما و شورای شعر نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع‌مقدس است. بر اساس این گزارش، حسین اسرافیلی اول اسفند 1331 در تبریز به دنیا آمد. وی از شاعرانی است که در طول سال‌های 1358 تا 1366 در حوزه هنری حضوری فعال داشت و به دفعات همراه با دیگر شاعران و به منظور شعرخوانی در نقاط مختلف رزم، عازم جبهه‌ها شد. معروف‌ترین مجموعه شعر او «تولد در میدان» است که به عنوان یکی از آثار برتر شعر دفاع‌مقدس در دهه 60 از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع‌مقدس برگزیده شد. آتش در خیمه‌ها، مجموعه شعر عاشورایی، عبور از صاعقه، گزیده ادبیات معاصر شماره 5، مردان آتش‌نهاد، آتش در گلو و آیینه‌های شعله‌ور از سروده‌های او است. حسین قرائی نیز از نویسندگانی است که در حال گردآوری تاریخ شفاهی شاعران است و تازه‌ترین اثر او با محوریت اسرافیلی امروز رونمایی می‌شود. رونمایی از کتاب «حوالی روشن صدا» امروز، دوشنبه 8 مرداد 97 ساعت 17 برگزار می‌شود. این مراسم در مرکز تبادل کتاب به آدرس تهران، ابتدای خیابان مظفر شمالی برگزار خواهد شد. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

یادبود استاد شکوهی در حوزه هنری
مراسم یادبود غلامرضا شکوهی، شاعر آیینی اهل خراسان، به مناسبت نخستین سالروز رحلتش به همراه رونمایی از آخرین مجموعه غزل وی با عنوان «پنجه بر پیشانی» در حوزه هنری برگزار می‌شود. به گزارش «وطن‌امروز»، غلامرضا شکوهی، شاعر آیینی خراسانی سال گذشته در تهران دار فانی را وداع گفت. به همین بهانه همزمان با سالروز رحلت این شاعر آیینی مراسم یادبودی در حوزه هنری برگزار خواهد شد. شکوهی از جمله شاعران پیشکسوت خراسانی بود که سالیان دراز به فعالیت‌های فرهنگی و هنری پرداخته و شاگردان زیادی را نیز تربیت کرده بود. به مناسبت نخستین سالروز رحلت این شاعر آیینی، مراسم یادبودی به همراه رونمایی از آخرین مجموعه غزل وی با عنوان «پنجه بر پیشانی» که از سوی انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده، برگزار می‌شود. این مراسم ساعت 16 روز شنبه 13 مردادماه در سالن مهر حوزه هنری با حضور هنرمندان و شاعران آیینی از جمله سیدعلی موسوی گرمارودی، محمدعلی مجاهدی، علی انسانی، یوسف‌علی میرشکاک، علیرضا قزوه، مصطفی محدثی‌خراسانی، ناصر فیض، مرتضی امیری‌اسفندقه و سعید بیابانکی برگزار می‌شود.


Page Generated in 0/0037 sec