printlogo


کد خبر: 196127تاریخ: 1397/5/7 00:00
اخبار

«ادوارد» به سینما روایت می‌آید
سینماروایت در دومین برنامه از سری جدید خود، فیلم مستند «ادوارد» از ساخته‌های مرکز مستند سوره را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. به گزارش «وطن‌امروز»، «ادوارد» نام مستندی به کارگردانی محمدباقر شاهین و از تولیدات مرکز مستند سوره است که در جشنواره سینماحقیقت سال گذشته موفق به کسب جایزه ویژه شبکه مستند این جشنواره شد. این مستند روایت زندگی شخصی به نام «ادوارد» است که سال 59 یعنی اوایل جنگ و در حالی که مشغول دفاع از کشور بوده است، اسیر می‌شود و 9 سال از عمر خود را در زندان‌‌های عراق سپری می‌کند. او در مدت اسارت فشارهای زیادی را متحمل می‌شود. ادوارد در همین اثنا و در حالی که از سوی همه فراموش شده بود به سازمان مجاهدین خلق می‌پیوندد و حدود 12 سال هم به لحاظ ایدئولوژی و تفکر اسیر منافقین می‌شود. ماجرای زندگی و رهایی او از دست منافقین در مستند «ادوارد» روایت می‌شود. جلسه نمایش و نقد و بررسی این مستند در برنامه سینماروایت روز یکشنبه 7 مردادماه، ساعت 18 با حضور عباس سلیمی‌نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، محمدتقی فهیم منتقد سینما و محمدباقر شاهین کارگردان اثر، در مجموعه فرهنگی- هنری اسوه واقع در خیابان انقلاب، نبش خیابان بهار جنوبی برگزار می‌شود. شرکت در این مراسم برای عموم مخاطبان آزاد و رایگان است.


دبیر جشنواره موسیقی فجر  در «شوکران»
دومین قسمت از برنامه تلویزیونی «شوکران» با حضور و اجراى اختصاصى پیانو توسط شاهین فرهت روی آنتن شبکه 4 سیما می‌رود. به گزارش «وطن‌امروز»، دومین قسمت برنامه شوکران این هفته (8 مردادماه) به گفت‌وگو با دکتر شاهین فرهت موسیقیدان ٧١ ساله، پدر سمفونى ایرانى و دبیر جشنواره موسیقى فجر اختصاص یافته است. در این برنامه، فرهت درباره موسیقى پاپ در ایران و غرب، اصالت و ابتذال در موسیقى و رابطه هنرها با یکدیگر با پیام فضلى‌نژاد، سردبیر برنامه گفت‌وگو می‌کند. «شوکران» محصول مشترک حوزه هنرى و شبکه 4 سیما به تهیه‌کنندگى على قربانى است که دوشنبه‌ها ساعت ٢١ روى آنتن می‌رود و بازپخش آن نیز روزهاى سه‌شنبه ١٠ صبح، جمعه ۱۴ و یکشنبه ساعت ١٩ است.


مدیر شبکه سی‌بی‌اس هم متجاوز جنسی از آب درآمد
در جدیدترین مورد از موارد تجاوزات زنجیره‌ای جنسی سلبریتی‌ها در آمریکا، «لسلی مونوس» مدیر شبکه «سی‌بی‌اس» از جانب ۶ زن به تجاوز جنسی متهم شد. به گزارش فارس به نقل از ورایتی، در جدیدترین مورد از موارد تجاوزات زنجیره‌ای جنسی سلبریتی‌ها در آمریکا، «لسلی مونوس» مدیر شبکه «سی‌بی‌اس» از جانب ۶ زن به تجاوز جنسی متهم شد. «الینا داگلاس» هنرپیشه هالیوودی یکی از ۶ زنی است که ادعا می‌کند آقای مونوِس به خاطر رد تقاضای جنسی‌اش او را از کار در یک پروژه کمدی اخراج کرده است. مدیر شبکه سی‌بی‌اس در جواب این اتهامات گفته: «در تمام دورانی که در سی‌بی‌اس خدمت کرده‌ام سیاستم احترام فوق‌العاده به بانوان بوده و حتی آنها را در بالاترین پست‌های اجرایی گمارده‌ام. شاید در دهه‌ها پیش مواردی بوده که بانویی را به خاطر عدم کفایت رد کرده باشم، لیکن عملکرد من همیشه بر پایه احترام و فهم و درک متقابل بوده است و هیچ‌گاه از موقعیت شغلی‌ام سوءاستفاده نکرده و با آن به کسی آسیب نرسانده‌ام». مونوس به عنوان مدیر شبکه سی‌بی‌اس یکی از بانفوذترین افراد حوزه سرگرمی در آمریکا محسوب می‌شود و از او به عنوان موفق‌ترین فرد در این حوزه یاد می‌شود و طبق آمار نیز از زمان تصدی ریاست این شبکه، سی‌بی‌اس به عنوان پربیننده‌ترین شبکه تلویزیونی تبدیل شده است. با این وجود سیل اتهامات تجاوزهای جنسی که غالبا نیز به حقیقت می‌پیوندد هر روزه در آمریکا و بویژه در هالیوود در جریان است و شامل قربانیانی از هنرپیشگان زن مشهور گرفته تا کارمندان جزء می‌شود.


Page Generated in 0/0026 sec