printlogo


کد خبر: 196117تاریخ: 1397/5/7 00:00
اخبار

وزیر آموزش‌وپرورش مطرح کرد
فعالیت 50 هزار معلم حق‌التدریس از مهر 97
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: امسال حدود 18 هزار نفر طبق ماده 28 از طریق آزمون استخدامی پذیرش خواهیم کرد و حدود 25 هزار نفر هم به صورت دانشجو- معلم در دوره‌های 4 ساله دانشگاه فرهنگیان پذیرش خواهند شد. سید محمود بطحایی در پاسخ به اینکه با توجه به نیاز جدی وزارت آموزش‌وپرورش برای استخدام کردن نیروی انسانی جدید، چه میزان از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استفاده خواهید کرد، به آنا گفت: سهمیه‌ها و نیاز امسال وزارت آموزش‌وپرورش بسته شده است، ما امسال حدود 18 هزار نفر طبق ماده 28 از طریق آزمون استخدامی پذیرش خواهیم کرد و حدود 25 هزار نفر هم به صورت دانشجو- معلم در دوره‌های 4ساله دانشگاه فرهنگیان پذیرش خواهیم کرد. وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: امسال توانستیم از ظرفیت‌های خیلی خوبی برای پر کردن خلأ در وزارت آموزش‌وپرورش استفاده کنیم، با کمکی که سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری استخدامی‌ کردند، ان‌شاءالله در سال‌های آینده این شیب رو به بهبودی خواهد رفت که ما ظرف 5-4 سال آینده، دیگر نگرانی برای تامین نیروی انسانی از این جهت نخواهیم داشت. وی درباره  به‌کارگیری حق‌التدریسی‌ها برای پر کردن ظرفیت در وزارت آموزش‌وپرورش، گفت: برای جذب نیروهای حق‌التدریسی در مهرماه هم برنامه داریم که این برنامه‌ها مشخص شده اما من نمی‌توانم اعلام کنم. بطحایی تصریح کرد: جذب حق‌التدریسی‌ها مانند سال گذشته است. در سال گذشته حدود 50 هزار نفر حق‌التدریسی داشتیم که امسال هم به همان میزان است.

تعیین تکلیف مشمولان غایب  تا پایان سال ۹۷
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: به منظور تعیین تکلیف وضعیت خدمتی مشمولان غایب، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی برای این گروه از مشمولان ارسال می‌شود. به گزارش میزان، سردار ابراهیم کریمی درباره  تعیین تکلیف مشمولان غایب اظهار داشت: قانون جریمه مشمولان غایب تنها تا پایان سال ۹۷ اجرا خواهد شد، لذا به منظور تاکید بر تعیین تکلیف وضعیت خدمتی مشمولان غایب و اطلاع‌رسانی بیشتر، پیامکی از سوی سازمان وظیفه عمومی برای این گروه از مشمولان ارسال می‌شود. وی افزود: آن گروه از افرادی که واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب هستند، می‌توانند با پرداخت نقدی یا اقساطی مبلغ جریمه، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند. جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده در بین مشمولان غایب، گروهی مبتلا به بیماری روحی، روانی و جسمی هستند که برای معافیت پزشکی اقدام نکرده‌اند و به علت عدم تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، برای انجام اموری مانند بیمه و خروج از کشور دچار مشکل شده‌اند، لذا این گروه از مشمولان باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای معافیت پزشکی اقدام کنند تا از لیست مشمولان غایب خارج شوند. این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: افرادی که در سال‌های گذشته خدمت کرده‌اند، ولی به دلایلی مانند عدم تعویض کارت قدیمی پایان خدمت به هوشمند یا عدم دریافت کارت پایان خدمت، در لیست مشمولان غایب قرار دارند، باید از طریق دفاتر (پلیس+۱۰) برای صدور کارت پایان خدمت اقدام کنند.

غبار در آسمان مرزهای غربی
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع توفان گرد و خاک در شمال سیستان‌وبلوچستان بویژه زابل گفت: طی 3 روز آینده وزش باد شدید مناطق مرزی ایلام، خوزستان و کرمانشاه را غبارآلود می‌کند. احد وظیفه به ایسنا اظهار داشت: توفان گردوخاک در شمال سیستان‌وبلوچستان بویژه منطقه زابل تداوم می‌یابد و در 2 روز آینده با شدت کمتر به شکل وزش باد شدید همراه با گردوخاک اتفاق خواهد افتاد. وی با بیان اینکه در مناطق شرقی استان کرمان نیز وزش باد و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود،‌ گفت: طی 3 روز آینده در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور بویژه در مناطق مرزی ایلام، خوزستان و جنوب کرمانشاه به دلیل گردوخاک غبارآلود خواهد بود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در 2 روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال و شمال‌شرق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان‌وبلوچستان افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.


Page Generated in 0/0036 sec