printlogo


کد خبر: 196111تاریخ: 1397/5/7 00:00
اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افشا کرد
بده  ‌بستان‌های عجیب برای جلوگیری از استیضاح کرباسیان
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به فضای سنگین رایزنی‌ها، انتصاب‌های مشکوک و بده  بستان‌های عجیب برای جلوگیری از استیضاح وزیر اقتصاد گفت: هرچه جلوتر می‌رویم به‌درستی استیضاح وزیر اقتصاد بیشتر پی می‌بریم. حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه به‌دنبال طرح استیضاح وزیر اقتصاد تحرکات و فعالیت‌های ایشان افزایش یافت، گفت: از سوی دیگر دیپلماسی فعالی در مجلس راه افتاده و رایزنی گسترده با نمایندگانی که طرح را امضا کرده و حتی آنهایی که استیضاح را امضا نکرده‌اند نیز ایجاد شده است. وی افزود: متاسفانه برخی نمایندگان مجلس که اسم‌شان را نمی‌آورم به دنبال دریافت  امتیاز در این شرایط هستند. در روزهای نخست طرح شدن استیضاح یکی از نمایندگان مجلس در روز چهارشنبه بعد از ظهر به دفتری می‌رود و در آنجا قول داده بود تلاش کند استیضاح رای نیاورد. حاجی‌دلیگانی تاکید کرد: در این بین در برخی شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که احکام مدیرانش توسط وزیر امضا می‌شود، باید انتصاباتی انجام شود. از سوی دیگر انتصاب جدید مدیرکل یکی از گمرکات  غرب کشور دارای حواشی جدی است. وی تصریح کرد: از این اخبار و مصادیق بموقع استفاده خواهیم کرد و از همین جا از همه افرادی که اطلاعاتی در این باره دارند تقاضا می‌کنیم این اطلاعات و مصادیق را به نمایندگان مجلس گزارش کنند. اخیرا نیز موارد دیگری به بنده ارائه شده و مشغول بررسی و تایید صحت و سقم آنها هستم و در وقت لازم این موارد را نیز با مردم در میان می‌گذارم. حاجی‌دلیگانی یادآور شد: اشکالات در 4 سالی که ایشان در گمرک و یک سالی که در وزارت اقتصاد بوده‌‌ همچنان وجود دارد و محورهای اصلی استیضاح بر مبنای برنامه وزیر است و در روز استیضاح خواهید دید سیر پرسش‌های ما به چه شکل است. وی از قول رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: ایشان ورود رئیس مجلس برای بررسی و جایگزینی طرح پرسش از رئیس‌جمهور با طرح استیضاح را  دلیل تاخیر و عدم بررسی استیضاح در هفته گذشته عنوان کرد. به هر حال این قضیه بین رئیس مجلس و رئیس کمیسیون است و موضوع به هر صورت باید شفاف شود. تا این لحظه 22 روز تخلف و تاخیر انجام شده و خلاف آیین‌نامه مجلس رفتار شده است.


مسکن‌مهر نیاز کم‌درآمدها به مسکن را برطرف کرد
طرح مسکن‌مهر توانست مشکل کمبود مسکن اقشارکم‌درآمد را در بسیاری از شهرها برطرف کند. به گزارش مهر، مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران در نشست معرفی دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه زیرساخت‌‌های عمرانی گفت: مترو یکی از افتخارات ما است که در طول ساخت و بهره‌برداری همواره از تکنولوژی و قدرت مهندسی بومی بهره برده است. وی ادامه داد: در حال حاضر مترو روزی ۳ میلیون سفر ثبت می‌کند. چمران افزود: یکی از مشکلات کشور بخش مسکن است هر چند مسکن‌مهر توانست در بسیاری از شهرها نیاز اقشار کم‌درآمد به مسکن را برطرف کند و شاید ایراداتی داشت اما به طور کلی در بسیاری از شهرها مشکل کمبود مسکن را حل کرد. وی خاطرنشان کرد: باید واحدهای مسکونی بیشتری ساخته شود تا نیاز مسکن مردم بخوبی برطرف شود.


سیف در مراسم تودیع خود:
بانک مرکزی استقلال نداشت تا نقد منتقدان را قابل قبول بدانیم!
روز گذشته مراسم تودیع و معارفه رئیس کل بانک مرکزی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در ساختمان میرداماد برگزار شد. به گزارش مهر، ولی‌الله سیف که سال 92 با حکم حسن روحانی به ریاست بانک مرکزی برگزیده شده بود، کمتر از یک ماه مانده به پایان دوره ریاستش، جای خود را به عبدالناصر همتی ۶۱ ساله داد. سیف در این مراسم ساماندهی موسسات غیرمجاز، مهار تورم و همچنین برگرداندن ثبات به بازار ارز را از دستاوردهای مهم خود در بانک مرکزی عنوان کرد و از همگان خواست عملکرد 5 ساله او را منصفانه نقد کنند. وی همچنین گفت: بانک مرکزی استقلال نداشت تا نقد منتقدان را قابل قبول بدانیم!  اسحاق جهانگیری هم در این مراسم اظهار داشت: رشد سرمایه‌گذاری، کاهش بیکاری، کاهش مشکلات و همچنین کاهش تنگناهای اقتصادی در طول ۵ سال  فعالیت سیف اتفاق افتاد.
 


Page Generated in 0/0034 sec