printlogo


کد خبر: 196105تاریخ: 1397/5/7 00:00
اخبار

نیروهای مسلح موظف  به حمایت از تولید داخلی هستند
امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه نیروهای مسلح نیز خود را در کنار دولت موظف به حمایت از تولید داخلی می‌دانند، تصریح کرد: هم‌اکنون در همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا، فروش کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود ممنوع شده و به جد حمایت از تولید داخلی در دستور کار قرار دارد. حاتمی با بیان اینکه باید همه مسؤولان با عزم و اراده جدی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام‌های بزرگی بردارند، تاکید کرد: دولت عزم خود را جزم کرده و مصمم است با رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی، زمینه رونق اقتصادی و بالندگی واحدهای تولیدی را محقق کند.

منافع‌مان به خطر بیفتد  منافع‌شان را به خطر می‌اندازیم
سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه درباره توان ایران برای بستن تنگه هرمز یا ناامن کردن دریای سرخ گفت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند مبنا را بر زورگویی بگذارند، طبیعی است نیروهای مسلح ایران در راستای حفاظت از منافع ملت ایران از توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود بهره‌برداری کنند. اگر کسانی بخواهند منافع جمهوری اسلامی ایران را به خطر بیندازند، ایران هم منافع آنها را با امکاناتی که دارد، به خطر می‌اندازد. به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه موقعیت ژئوپلیتیکی ایران هم به گونه‌ای است که بدون حضور جمهوری اسلامی تامین امنیت آبراهه‌های منطقه میسر نیست، تصریح کرد:‌ این امنیت متاثر از اراده نظام سیاسی ایران است. بر همین اساس است که وقتی کشوری ایران را تهدید می‌کند و این موضوع را مطرح می‌کند که اگر بخواهد می‌تواند جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، تهدید متقابل ایران، یک تهدید معتبر است.


راهکار جدید مجلس  برای مقابله با تحریم‌های آمریکا
ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از برگزاری نشست‌های مستمر اعضای کمیسیون متبوعش با سفرای کشورهای اسلامی و کشورهای همسایه خبر داد و گفت: با توجه به شرایط موجود و تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، کمیسیون امنیت ملی مجلس طبق وظیفه قانونی خود اقداماتی را در جهت ارتقای سطح همکاری‌‌ها با کشورهای اسلامی و همسایه برای برقراری روابطی دوستانه‌تر و مقابله با تحریم‌ها، انجام داده است. به گزارش تسنیم، وی با اشاره به یکی از اقدامات کمیسیون امنیت ملی مجلس در جهت مقابله با تحریم‌های آمریکا، اظهار داشت: براساس تصمیمی که در هیات‌رئیسه کمیسیون اتخاذ شده، 23 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با 23 کشور هم‌مرز و همسایه ایران و نیز برخی کشورهایی که تقویت روابط در حوزه‌های مختلف با آنها ضرورت دارد، نشست‌هایی را برگزار می‌کنند. تعدادی از این نشست‌‌ها تاکنون و در هفته‌های گذشته برگزار شده است.

در دانشگاه شهید بهشتی
دانشجویان در اعتراض به بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها تجمع می‌کنند
جمعی از دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی در اعتراض به بازرسی ماموران آژانس از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و همچنین بازدید احتمالی این بازرسان از دانشگاه شهیدبهشتی تجمع می‌کنند. این تجمع امروز ساعت 10 صبح در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.


Page Generated in 0/0036 sec