printlogo


کد خبر: 196104تاریخ: 1397/5/7 00:00
اخبار

طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد
زهرا سعیدی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای‌اسلامی از تقدیم طرح سؤال از رئیس‌جمهور به هیات‌رئیسه پارلمان خبر داد و گفت: پس از جلسه روز سه‌شنبه هفته گذشته با حضور وزرا و نمایندگان رئیس‌جمهور گزارش کمیسیون اقتصادی درباره سؤال  از رئیس‌جمهور، تقدیم هیات‌‌رئیسه مجلس شد. به گزارش تسنیم، وی با اشاره به ارزیابی‌های کمیسیون اقتصادی درباره سؤال از رئیس‌جمهور تصریح کرد: با توجه به جلسه روز سه‌شنبه هفته گذشته، مقرر شد در صورتی که تعداد امضاهای سؤال از رئیس‌جمهور از عدد 74 بیشتر بود، سؤال ظرف یک هفته در مجلس مطرح شود. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: با توجه به اینکه طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیات‌رئیسه پارلمان شده، بنابراین هیات‌رئیسه نیز در صورتی که تعداد امضاها از 74 بیشتر باشد، سؤال را اعلام وصول می‌کند.

راهپیمایی بازگشت مؤثرترین اقدام برای احقاق حقوق فلسطینیان است
معاون امور بین‌الملل مجمع تقریب مذاهب، راهپیمایی بازگشت را مؤثرترین اقدام در مسیر احقاق حقوق فلسطینیان دانست و تصریح کرد: این حرکت باید مورد حمایت قرار گیرد. به گزارش فارس، حسین شیخ‌الاسلام در نشست تحلیلی ابعاد، پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی کشور فلسطین گفت: اسرائیل از راهپیمایی بازگشت می‌ترسد و اینکه این راهپیمایی همه‌گیر شود چون ‌شعار این راهپیمایی خیلی روشن و ساده است؛ «همه می‌خواهیم به خانه‌مان برویم». شیخ‌الاسلام راهپیمایی بازگشت را مؤثرترین اقدام در مسیر احقاق حقوق فلسطینیان دانست و تصریح کرد: این حرکت باید مورد حمایت قرار گیرد. وی ادامه داد: نقش سعودی‌ها از ابتدا یک نقش خائنانه بوده است اما الان بسیار بارز شده است. نقش سعودی با آن شهرک مدرن که قرار است زمینه‌ای جهت ایجاد شغل برای فلسطینیان باشد، بسیار خائنانه است. شیخ‌الاسلام تصریح کرد: همه این طرح‌های صهیونیستی از موضع ضعف است، نه قدرت.

بررسی قانون مبارزه با پولشویی  در مجمع تشخیص
هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بندهایی از قانون مبارزه با پولشویی را بر اساس گزارشی از کمیته پولی، بانکی و بیمه کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و امور اداری بررسی کرد. به گزارش «وطن‌امروز»، هیات عالی نظارت این مجمع دیروز  به ریاست محسن رضایی تشکیل جلسه داد. اعضای این هیات نظرات خود را درباره بندهای «ب»، «پ»، «ت» و «ث» ماده یک لایحه اصلاحی دولت و مصوبه مجلس با توجه به سیاست‌های کلی مربوط در حوزه اقتصاد بیان کردند. قرار شد بندهای دیگر قانون مبارزه با پولشویی در جلسات آینده هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شود. همچنین مقرر شد در جلسه‌های آتی هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام از کمیسیون‌های مربوط در مجلس شورای اسلامی و وزیران اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی برای ارائه توضیحات دعوت شود.

وزارت امور خارجه هیچ دخالتی در صدور روادید ندارد
روابط عمومی وزارت امور خارجه کشورمان طی اطلاعیه‌ای از دخالت ‌نداشتن این وزارتخانه در صدور روادید سفارتخانه‌های خارجی خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: «وزارت امور خارجه هیچ‌گونه دخالتی در صدور روادید سفارتخانه‌های خارجی و نحوه اقدام آنان ندارد و برونسپاری خدمات کنسولی برخی سفارتخانه‌ها به دفاتر و شرکت‌های خصوصی امری رایج در میان برخی کشورهاست و انتخاب آنان توسط سفارتخانه‌های خارجی ارتباطی با وزارت امور خارجه ندارد».


Page Generated in 0/0051 sec