printlogo


کد خبر: 196051تاریخ: 1397/5/6 00:00
اخبار

رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد
رفع محدودیت ارزی برای شرکت‌های دارویی
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو از موافقت شورای پول و اعتبار برای رفع محدودیت ارزی شرکت‌‌های دارویی خبر داد. غلامرضا اصغری به جزئیات نامه بانک مرکزی درباره ارائه تسهیلات به شرکت‌‌های دارویی اشاره کرد و  به مهر گفت: بنا به درخواست وزیر بهداشت و با توجه به تشدید تحریم‌ها که احتمال بروز کمبودهای دارویی را ممکن می‌کند، موضوع مستثنا شدن شرکت‌های گروه دارویی عمومی از محدودیت ارزی مطرح شد. وی با اشاره به شرکت‌های دارویی برکت، شفا و تامین برای مستثنا شدن از محدودیت‌‌های ارزی، افزود: در جلسه مورخ ۱۹ تیرماه ۹۷ شورای پول و اعتبار، این موضوع مطرح و مقرر شد صنایع دارویی از تاریخ ابلاغ این نامه، به مدت ۶ ماه بتوانند تا
۴۰ درصد سرمایه پایه بانک‌ها، یعنی
۲ برابر حد مقرر فعلی و با معافیت از آیین‌نامه تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط، از تسهیلات بانکی استفاده کنند. معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود شرکت‌‌های دارویی و وضعیت اقتصادی کشور، این تصمیم می‌تواند در روند تأمین ذخایر دارویی، مثمر ثمر باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا خواستار شد
احداث خانه‌های سازمانی  برای مرزبانان
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به برآورد 8 هزار میلیارد تومانی برای یک برنامه ۵ ساله، خواستار احداث شهرک‌های سازمانی در شهرهای مرزی شد و از درنظر گرفتن اعتباراتی برای احداث این واحدهای سازمانی از سوی ستاد کل خبر داد. سردار قاسم رضایی با اشاره به بودجه امسال مرزبانی ناجا به تسنیم اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر آنقدر عقب‌ماندگی در مرز، احداثات، ابنیه، رسیدگی و خدمات مرزی وجود دارد که بودجه‌های معمول در برابر این عقب‌ماندگی‌ها ناچیز است. فرمانده مرزبانی ناجا درباره  بودجه لازم برای جبران این عقب‌ماندگی‌ها گفت: برآوردهای ما حاکی از آن است که در یک برنامه
5 ساله، نیازمند 8 هزار میلیارد تومان برای مرزهای کشور هستیم و در صورتی که این عدد محقق نشود، نمی‌شود گفت اتفاق خاصی در مرزها رخ داده است.
وی با اشاره به جابه‌جایی نیروهای مرزی بین یگان‌ها در شیفت‌های گوناگون، افزود: در حال حاضر نیروهای ما در مرزها، بین همان یگان جابه‌جا شده و شیفت‌بندی می‌شوند و این‌طور نیست که یک یگان اعزام شود و پس از پایان مدتی، جای خود را به یگان دیگری بدهد، لذا لازمه این کار، احداث منازل و خانه‌های سازمانی است. رضایی گفت: از نظر ما باید در شهرهای مرزی کشور، شهرک‌هایی ساخته شود و این موضوع در دستور کار ما قرار گرفته است. وی اضافه کرد: خوشبختانه امسال اعتبارات خوبی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح پیش‌بینی شده ولی به‌رغم این موضوع،‌ باید بگوییم این اعتبارات حتماً ناکافی است. فرمانده مرزبانی ناجا گفت: برآورد ما این است که حداقل در یک برنامه، نیازمند احداث 10 هزار واحد مسکونی در شهرهای مرزی آن هم به صورت شهرکی هستیم و باید خدماتی به مرزبانان داده شود که در شأن جایگاه آنها و خانواده‌های‌شان باشد.

سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرد
وقوع توفان گردوخاک در شرق کشور
سازمان هواشناسی کشور برای امروز در سیستان‌وبلوچستان و خراسان جنوبی، وقوع توفان گردوخاک پیش‌بینی کرد. به گزارش تسنیم، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: طی امروز در شرق کشور به دلیل وزش باد شدید و توفان گردوخاک، در مناطق  سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی توفان گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش‌بینی می‌شود. همچنین در این مدت به دلیل وزش باد شدید و تشکیل گردوخاک در مناطق مرکزی عراق و مرزهای غربی ایران و انتقال آن به مناطق جنوب غرب‌، جنوب و غرب کشور، کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای کاهش اثرات مخرب گردوخاک بویژه در سلامت و بهداشت مردم و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌کار گرفته شود.
 


Page Generated in 0/0040 sec