printlogo


کد خبر: 195804تاریخ: 1397/5/1 00:00
نبض جامعه

وزیر کشور هشدار داد
مهاجرت به مرکز و شمال کشور
وزیر کشور درباره مهاجرت عظیم از استان‌های دچار خشکسالی به استان‌های مرکزی و شمالی کشور هشدار داد. به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در جلسه شورای اجتماعی کشور افزود: موضوع تهران را باید از نظر فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی بررسی کنیم. اگر برنامه‌‌ریزی صحیح نشود نمی‌دانیم در مواقع خاص همچون زلزله، سیل و مسائل امنیتی تهران را چطور اداره کنیم. وی افزود: در نگاه بلندمدت شرایط امروز تهران ناشی از توسعه نامتوازن در ۷ دهه گذشته است. سرعت آسیب‌ها بیش از اقدامات مثبتی است که انجام شده. مهاجرت از شهرهای دچار خشکسالی به استان‌های مرکزی و شمالی در حال افزایش است و دچار یک جابه‌جایی و مهاجرت جمعیتی بزرگ خواهیم شد. رحمانی‌فضلی ادامه داد: ما در حال حاضر گنجایش ۸ هزار نفر برای بستری شدن معتادان تهران را در اختیار داریم، وزارت بهداشت و بهزیستی باید در موضوع معتادان متجاهر ورود پیدا کنند و استاندار تهران همان‌طور که در گذشته پیگیر بودند، به بررسی مشکلات بپردازند. وزیر کشور درباره بافت‌های فرسوده و حواشی آن نیز گفت: این آسیب‌ها موضوعات متعددی را دربر می‌گیرد و به نوعی حاشیه‌نشینی با دیگر معضلات اجتماعی در ارتباط است. وی اظهار داشت: ما 3 ماه دیگر باید هفتمین گزارش خود را به رهبر انقلاب ارائه دهیم، توقع ایشان این است که کار به نحو احسن انجام شود، همچنین ایشان توقع دارند حداقل ۷۰ درصد تغییرات در بحث معضلات اجتماعی انجام شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش:
اردوگاه شهید باهنر فروش نرفته است
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه اردوگاه شهید باهنر تهران  فروش نرفته است، گفت: این اردوگاه در اجاره به شرط تملیک بوده و اقساط آن تاکنون بموقع پرداخت شده است. به گزارش فارس، علی الهیارترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌وپرورش درباره  وضعیت اردوگاه شهید باهنر تهران اظهارداشت: موضوع فروش نیست، چون اجازه نداریم ملک دولتی را بفروشیم و فروش ملک دولتی یک‌سری کارهای خیلی خاص نیاز دارد. وی ادامه داد: در سال 95 به استناد تبصره 12 قانون بودجه، اوراق صکوکی در اختیار دستگاه‌ها قرار گرفت که شکل‌های مختلفی داشته است که یکی از آنها اجاره به شرط تملیک بود. الهیارترکمن خاطرنشان کرد: در اجاره به شرط تملیک، وثیقه ملکی گذاشته شده و پولی دریافت می‌شود که بعد از سررسید، وثیقه ملکی عودت داده می‌شود. وی به اردوگاه شهید باهنر تهران اشاره کرد و گفت: این اردوگاه به عنوان وثیقه در اختیار قرار گرفت و 4 هزار میلیارد تومان را در قالب اوراق صکوک به دست آوردیم. معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌وپرورش درباره بازپرداخت اقساط آن، افزود:‌ سازمان برنامه و بودجه به طور مرتب اقساط آن را پرداخت می‌کند و وزارت آموزش‌وپرورش رصد می‌کند تا پرداخت‌ها بموقع و در سررسید خود انجام شود و پس از آن کل کشور خواهان آن است که اردوگاه شهید باهنر به آموزش‌وپرورش بازگردد. الهیارترکمن تأکید کرد: اردوگاه شهید باهنر تهران فروش نرفته است.

رفع خلأ مرزی جنوب‌شرق نیازمند تأمین اعتبار
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به خلأ مرزی ۲۵۰ کیلومتری جنوب شرق، تامین اعتبار را تنها مشکل رفع این خلأ عنوان کرد و گفت: سال قبل قرار بود بودجه‌ای تخصیص یابد و ما هم به خبرنگاران گفتیم می‌شود  اما نشد؛ امیدواریم امسال بودجه تخصیص داده شود. اسدالله هادی‌نژاد با اشاره به مشکلات مرزی در جنوب شرق کشور  به تسنیم اظهار داشت: مشکل عمده ما در مرزهای جنوب شرق کشور، 250 کیلومتر مرز مشترک ما با پاکستان در حوزه شهرستان سراوان است که اگر این خلأ مرزی برطرف شود بخش عمده‌ای از مشکلات ما در جنوب شرق کشور حل خواهد شد. معاون مقابله با عرضه موادمخدر ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه طرح کاملی برای رفع این خلأ مرزی تهیه شده است، افزود: در حال حاضر برنامه‌ریزی جزئی این طرح به صورت کامل آماده شده و تنها مشکل در این مسیر، تامین اعتبارات لازم است.


Page Generated in 0/0035 sec