printlogo


کد خبر: 195764تاریخ: 1397/4/31 00:00
تروریست‌های وابسته به عربستان سعودی در غرب کشور جنایت آفریدند
شهادت 10 پاسدار در مریوان

در پی حمله بامداد روز گذشته اشرار و تروریست‌های ضدانقلاب پژاک به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه در روستای دری واقع در منطقه مریوان استان کردستان ۱۰ تن از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند.
حمله تروریست‌‌های پژاک از مناطق مرزی کردستان پیش از این در جریان چند نفوذ تروریست‌‌های مرتبط با گروهک کومله در تابستان سال 95 پس از آن به اوج خود رسیده بود که در پی واکنش قاطع نیروهای سپاه پاسداران در آن برهه برای یکی، دو سالی کمرنگ‌‌‌‌‌‌تر شده بود.
طبق این گزارش، تیرماه 95 پس از آنکه در سایه حمایت‌‌های آمریکا و سعودی از تروریست‌‌ها که با هدف اعلام شده کشاندن درگیری‌ها و اغتشاش به مرزهای ایران انجام شده بود، مسؤولان نظامی و حتی دبیر شورای عالی امنیت ملی نسبت به حکومت اقلیم کردستان عراق به تندی واکنش نشان داده و حتی محسن رضایی با تاکید بر اینکه اینها آمده‌اند کومله و دموکرات را در اربیل فعال و پادگانی ایجاد کرده‌اند و 2 دفتر در نزدیکی مرز ایران زده‌اند، هشدار داد: چنانچه ادامه دهند و دولت بارزانی فکری نکند، عملیات انهدامی بزودی علیه آنها انجام خواهیم داد و تقصیر را هم به گردن خود بارزانی خواهیم گذاشت.
به گزارش «وطن‌امروز»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن برهه این را هم گفت که کنسولگری عربستان در شمال عراق به‌ منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کومله کمک می‌کند و تروریست به ایران اعزام می‌کند که با هوشیاری نیروهای انقلاب، با شکست مواجه شده است.
مردادماه 95 نیز شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در دیدار سنجاری، وزیر امور داخلی اقلیم کردستان که به ایران آمده بود، با اظهار نگرانی درباره افزایش برخی تحرکات ضدانقلاب سنتی در مرزهای مشترک ایران و اقلیم کردستان که با حمایت و پشتیبانی سرویس‌های جاسوسی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای انجام می‌شود، افزود: امنیت پایدار در مرزها، خط قرمز جمهوری اسلامی بوده و نیروهای نظامی و امنیتی کشور با هرگونه تحرکی که تهدیدکننده مرزهای کشور باشد بشدت برخورد خواهند کرد.
با همه اینها پس از 2 سال ثبات نسبی در مرزهای غربی کشور که حاصل تهدیدهای تند و تیز مقامات نظامی کشورمان بود، در حمله بامداد شنبه اشرار و تروریست‌‌های ضدانقلاب و وابسته به استکبار جهانی به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه واقع در روستای دری منطقه مریوان در استان کردستان و متعاقباً انفجار زاغه مهمات 10 تن از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند. به گزارش سپاه‌نیوز، روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای آورده است: در این درگیری تعدادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز زخمی و متواری شدند.
در این اطلاعیه با اشاره به اشراف اطلاعاتی و آمادگی‌های رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) و سایر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای مقابله با توطئه‌های دشمنان تاکید شده است: گروهک‌‌های تروریستی و ضدانقلاب و حامیان آنان که فاقد هرگونه پایگاهی نزد ملت ایران بویژه مردم فهیم و انقلابی کردستان هستند، در انتظار انتقام سخت و مهلک رزمندگان شجاع و فداکار اسلام نسبت به این جنایت باشند.
پیش‌تر در جریان مسائلی مانند ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، نقش اقلیم کردستان در پناه دادن به عوامل موساد و فراهم کردن شرایط برای آموزش عوامل ترور آشکار شده بود. با این حال اما در کنار سایر شیطنت‌های گردانندگان اقلیم، در جریان حمله داعش به منطقه اقلیم، این تنها ایران بود که بنا بر اقرار مسؤولان اقلیم، به صورت عملی وارد میدان نبرد و مانع سقوط اقلیم کردستان شد.
در ماجرای اربیل، بنا بر روایت خود اقلیم کردستان، شهر در آستانه سقوط بود و پس از درخواست گردانندگان اقلیم از ایران و حضور سردار سلیمانی در این منطقه، مردم این شهر از شر جلادان داعش در امان ماندند. براساس روایت‌های رسمی، سردار سلیمانی با 70 نفر از نیروهای ویژه خود در منطقه اربیل حضور یافت و پس از سازماندهی نیروهای پیشمرگ، توانست یک سد دفاعی در مقابل داعش ایجاد کند. مسعود و نچیروان بارزانی نیز بارها اعلام کردند ایران نخستین کشوری بود که به صورت عملی با دادن تجهیزات دفاعی و ارائه مستشاران نظامی، از اقلیم کردستان در مقابل داعش محافظت کرد. با این حال به‌رغم این حسن‌نیت بزرگ ایران نسبت به منطقه اقلیم کردستان عراق و حفاظت از آنها در مقابل جلادان داعش، متاسفانه شیطنت‌های گردانندگان این اقلیم علیه مردم ایران همچنان ادامه دارد.
 

ردپای گروهک‌های ضدانقلاب در تیراندازی به یک دستگاه آمبولانس
رئیس‌کل دادگستری استان کردستان در رابطه با تیراندازی به یک دستگاه آمبولانس در جاده
سنندج - کامیاران و قتل راننده آمبولانس گفت: احتمال اینکه گروهک‌های ضدانقلاب اقدام به این کار کرده باشند، زیاد است. به گزارش مشرق، رئیس‌کل دادگستری استان کردستان در رابطه با تیراندازی به یک دستگاه آمبولانس در جاده سنندج - کامیاران و قتل راننده آمبولانس گفت: پرونده قضایی تشکیل شده است و احتمال اینکه گروهک‌های ضدانقلاب اقدام به این کار کرده باشند، زیاد است. وی افزود: بررسی‌های لازم در حال انجام است و کسی در این رابطه زخمی و مجروح نشده است و تلاش دستگاه قضایی برای دستگیری ضاربان متواری ادامه دارد. آنگونه که در رسانه‌ها عنوان شده است، در تیراندازی جاده سنندج- کامیاران قاتلان سوار بر یک‌دستگاه خودروی ۲۰۶ ابتدا از آمبولانس سبقت گرفته و سپس ده‌ها تیر شلیک کرده‌اند. پس از اصابت گلوله‌ها، آمبولانس از مسیر منحرف و راننده نیز فوت شده است. هویت قاتلان مشخص نیست. گفته می‌شود سرنشینان خودروی ۲۰۶ ماسک به صورت داشته‌اند.
 


Page Generated in 0/0028 sec