printlogo


کد خبر: 195736تاریخ: 1397/4/31 00:00
مراسم انتقال رسمی امیری به ترابوزان اسپور برگزار شد
شاه‌ماهی لغزید

مهاجم سرخپوشان که 2 فصل اخیر را با پیراهن این تیم به میدان رفته بود پس از پایان لیگ هفدهم قرارداد خود را با این تیم پایان یافته می‌دید و به همین دلیل مانعی برای جدایی خود نمی‌دید. او در روزهای پس از جام‌جهانی و در تعطیلات 2 هفته‌ای به سبک و سنگین کردن پیشنهادات پرداخت تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرد. وحید امیری که 2 فصل اخیر را در جمع پرسپولیسی‌ها درخشان ظاهر شد در جام‌جهانی روسیه و در هر 3 دیدار تیم‌ملی به میدان رفت. بازی‌های موفق این مهاجم با پیراهن تیم‌ملی در آوردگاه جهانی باعث شد پس از پایان این رقابت‌ها پیشنهادات خوبی جهت لژیونر شدن به این بازیکن ارائه شود و او نیز پس از مدت‌ها بررسی به این نتیجه رسید تا در ترکیه و تیم ترابوزان اسپور به دوران فوتبال خود ادامه دهد.
امیری پس از حضور در تیم نفت تهران توانست با ارائه بازی‌هایی چشم‌نواز نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد تا در نهایت با انتخاب کارلوس کی‌روش به عنوان یکی از بازیکنان تیم‌ملی راهی جام ملت‌های آسیا شود. او پس از دوران موفق همراه نفتی‌ها به جمع سرخپوشان پایتخت پیوست و توانست 2 فصل موفق را با این تیم سپری کند. فصل‌هایی که بازی‌های خوب امیری و دیگر بازیکنان سرخپوشان دو قهرمانی پیاپی برای شاگردان برانکو در پی داشت.
ملی‌پوش لرستانی فوتبال ایران در نخستین ‌فصل حضور خود در جمع سرخپوشان توانست با 6 گل زده و ارسال 6 پاس گل یکی از بهترین بازیکنان این تیم لقب بگیرد. در لیگ هفدهم نیز همین موفقیت برای امیری تکرار شد، چرا که او توانست با 7 پاس گل به طور مشترک در رده دوم بهترین گلسازهای لیگ قرار بگیرد. امیری در 2 فصل اخیر همان طور که یکی از مهره‌های تعیین‌کننده برانکو محسوب می‌شد، از جمله بازیکنان منتخب و مورد اعتماد کارلوس کی‌روش نیز بود و حضور ثابت او در هر 3 دیدار مهم تیم‌ملی در جام‌جهانی روسیه نشان دهنده همین نکته است.
هافبک- مهاجم سابق پرسپولیسی‌ها که پیشنهاد اخیر خود را شاید آخرین فرصت برای لژیونر شدن می‌دید پس از بازگشت ملی‌پوشان از روسیه تمام تلاش خود را به کار بست تا بتواند بهترین تصمیم را برای آینده خود انتخاب کند و در نهایت بیرون آمدن نام تیم ترابوزان اسپور ترکیه نشان داد او باید فصل پیش رو را در لیگ همسایه شمال غربی کشورمان به بازی بپردازد.
ترابوزان اسپور ترکیه یکی از قدیمی‌ترین و مطرح‌ترین تیم‌های حاضر در سوپرلیگ ترکیه محسوب می‌شود. آنها 50 سال پیش و در سال1967 موجودیت خود را اعلام کردند و تاکنون نیز در سطح اول فوتبال این کشور حضور داشته اند.
در حال حاضر اونال کارامان سرمربیگری این تیم را برعهده دارد و در لیگ قبلی آنها توانستند به رده پنجم جدول دست پیدا کنند.
نکته ویژه حضور امیری در تیم ترابوزان اسپور ترکیه به تعداد بازیکنان ایرانی در این تیم بازمی‌گردد، چرا که تاکنون هیچ بازیکن ایرانی برای این تیم به میدان نرفته است تا مهاجم سابق سرخپوشان این عنوان را به نام خود بزند. امیری نخستین ‌بازیکن جذب‌شده تیم ترکیه‌ای برای آغاز فصل جدید نیز محسوب می‌شود. ترابوزان اسپور نخستین ‌قهرمانی خود را در فصل 76-1975 به دست آورد و پس از آن نیز 5 بار دیگر موفق به تکرار آن شد.
وحید امیری: می‌دانم انتظارات از من
در ترابوزان اسپور بالاست
جدیدترین لژیونر فوتبال ایران در نشست خبری خود از پیوستن به این تیم ترکیه‌ای ابراز خوشحالی کرد. وحید امیری، بازیکن تیم‌ملی فوتبال ایران و فصل گذشته پرسپولیس که به تیم ترابوزان اسپور پیوست، در نخستین‌ صحبت‌های خود بعد از حضور در این تیم گفت‌: خیلی خوشحالم به ترابوزان اسپور آمده‌ام. می‌دانم که ترابوزان اسپور تیم بزرگی در ترکیه است و هوادارانش قطعا خواسته‌های زیادی از این تیم دارند. همین طور واقف هستم انتظار زیادی از من وجود دارد و امیدوارم بتوانم بهترین عملکردم را در زمین برای تیم جدیدم داشته باشم.
وحید امیری در حالی به این تیم ترکیه‌ای پیوست که گفته می‌شود در روزهای آتی مجید حسینی هم به این تیم خواهد رفت.
برنده‌های جدایی امیری؛ منشا یا نعمتی؟
برانکو در سال‌های حضورش در ایران علاقه‌ای به استفاده از بازیکنان خارجی نشان نداده بود و امثال ماریچ، بنگستون و منشا هم هیچکدام به نظرش بازیکن تعیین‌کننده‌ای نبودند که از آنها در ترکیب اصلی بازی بگیرد. حالا که پرسپولیس محروم است و وحید امیری را هم مثل احمدزاده و محرمی از دست داده، پروفسور چاره‌ای جز میدان دادن به بازیکنان خارجی‌اش ندارد. او البته از ابتدا به بشار رسن اعتقاد داشت و اگر اردوهای طولانی مدت تیم‌ملی عراق نبود، شاید هرگز او را روی نیمکت نمی‌نشاند. بازیکنی که از پس تمرینات پرسپولیس برمی‌آید و آقای سرمربی او را برای کارگردانی تیمش برگزیده و بعید است در شرایط فعلی بازیکن دیگری را به او ترجیح دهد.
در واقع باید گفت این بازیکن عراقی بعد از جدایی مسلمان و احمدزاده به ترکیب اصلی پرسپولیس بازگشت اما گادوین منشا حضور احتمالی‌اش در ترکیب اصلی را به وحید امیری مدیون است. به این دلیل که بعد از رفتن امیری، برانکو مجبور است امید عالیشاه را که برای بازی در خط حمله در نظر گرفته بود، به پست اصلی‌اش در بال چپ بازگرداند تا جای وحید امیری خالی نماند. حال آنکه در این صورت علی علیپور در خط حمله تنها می‌ماند و ایوانکوویچ برای انتخاب مهاجمی که قرار است در سایه او حرکت کند، تنها 2 گزینه خواهد داشت؛ گادوین منشا و سیامک نعمتی. مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس فصل پیش آنقدر روی اعصاب سرمربی و هواداران رژه رفت که نیمکت‌نشین شد و شاید اگر پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه بسته نبود، آخر فصل پیش او را می‌فروختند. نعمتی هم اگرچه ستاره‌ نبود اما گل‌های مهمی برای پرسپولیس زد و در هفته‌های پایانی فصل حتی در ترکیب اصلی می‌دیدیمش. برای همین به نظر می‌رسد او برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس، بیش از منشا شانس داشته باشد اما آیا نظر برانکو ایوانکوویچ هم همین است؟
 


Page Generated in 0/0043 sec