printlogo


کد خبر: 195704تاریخ: 1397/4/30 00:00
اخبار

مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا:
روسیه  توان مقابله با اقدامات ایران در سوریه را ندارد
دن کوتز، مدیر آژانس اطلاعات ملی آمریکا، روز پنجشنبه در نشست امنیتی «آسپن» با تکرار ادعاهای ضدایرانی مقامات آمریکایی گفت: روسیه اراده و توان لازم برای مقابله با اقدامات ایران در سوریه را ندارد. از سوی دیگر سفیر روسیه در تهران با تأکید بر اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاملاً غیرقانونی بوده و با زبان تهدید نباید با جمهوری اسلامی حرف زد، گفت: «مسکو به همکاری‌های خود در تمام زمینه‌ها با تهران ادامه خواهد داد». لوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در مصاحبه با روزنامه «کامرسانت» اعلام کرد: ما معتقدیم برای دستیابی به آرامش واقعی در منطقه خاورمیانه تنها باید از در مذاکرات وارد شد. همان‌طور که در گذشته ثابت شده زبان هشدار و تهدید در برخورد با ایران هرگز مؤثر نبوده و تنها راه بررسی مسائل همان‌طور که قبلاً گفتم گفت‌وگو است. وی همچنین با اشاره به وجود فشارها در این رابطه (حضور نظامی ایران در سوریه)، تأکید کرد: «ایران کشوری نیست که بتوان بر آن اعمال فشار کرد. ایران کشوری بزرگ است که سیاست خارجی مستقل خود را اجرا می‌کند. کار با ایرانی‌ها تنها از روش مذاکره و بررسی ممکن است. اعمال هر گونه فشاری بر تهران، اقدامی کاملاً غیرسازنده خواهد بود». جاکاریان همچنین با تأکید بر اینکه حضور نظامی ایران در خاک سوریه کاملاً قانونی است، گفت: ایرانی‌ها مانند نیروهای نظامی روسیه به‌دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور داشته و در عملیات نابودسازی تروریست‌ها در این کشور مشارکت داشته‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
فرشچی نفر بیستم لیست 100 نفره مدیران دوتابعیتی است
جــواد کریمی‌قدوسی، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیـران دوتابعیتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در واکنش به تکذیبیه وزارت امور خارجه درباره دوتابعیتی بودن پروین فرشچی، سفیر جدید ایران در فنلاند گفت: نخستین بار بنده این خانم را در کمیسیون امنیت ملی مجلس زمانی که بحث بررسی مسائل حقوقی دریای خزر مطرح بود، دیدم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: این خانم در جلسه کمیسیون امنیت ملی در صندلی کنار بنده نشسته بود و من وی را نمی‌شناختم، زمانی که سمتش را سوال کردم گفت پروین فرشچی، معاون محیط‌زیست دریایی سازمان محیط‌زیست هستم که 14 سال است در این سمت فعالیت می‌کنم. بعد از اتمام جلسه، دبیر کمیسیون امنیت ملی به من در جمع نمایندگان اعلام کرد این خانم کسی است که شما نامش را در لیست افراد دوتابعیتی قرار داده‌اید و حتی نامش در جلسه این کمیسیون قرائت شده است. وی تأکید کرد: بر اساس همین لیست، نام پروین فرشچی در شماره بیستم از این لیست 100 نفره قرار گرفته است که تابعیت و اقامت و گرین کارت آمریکا دارد. بعد از اظهارات دبیر کمیسیون به لیست مراجعه کرده و دیدم همین خانمی که 14 سال است با وجود بحث‌های امنیتی بسیار مهم کشورمان در همین حوزه، معاونت امور دریایی محیط‌زیست را بر عهده دارد نامش در آن لیست قرار دارد. نماینده مردم مشهد و کلات تصریح کرد: بعد از ارائه لیست 100 نفره مدیران و رؤسای دوتابعیتی به کمیسیون امنیت ملی، همه اسامی در جلسه برای اعضا قرائت شد و بعد برای پیگیری‌ها این لیست را طی نامه‌ای به وزارت امور خارجه ارسال کردیم. کریمی‌قدوسی بیان کرد: اکنون وزارت امور خارجه و خود آقای قاسمی می‌توانند به این لیست مراجعه کرده و در ردیف بیستم این لیست نام پروین فرشچی را مشاهده کنند.

مراسم ختم سیدحسن حقانیان یکشنبه برگزار می‌شود
مراسم ختم پدر سیدوحید حقانیان، معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری، روز یکشنبه در مسجد نور برگزار می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت سیدحسن حقانیان، پدر سیدوحید حقانیان، معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری روز یکشنبه 31 تیر از ساعت 18 تا 19:30 در مسجد نور برگزار می‌شود. سیدحسن حقانیان روز پنجشنبه 28 تیرماه بعد از یک دوره بیماری، دعوت حق را لبیک گفت.
 


Page Generated in 0/0034 sec