printlogo


کد خبر: 195676تاریخ: 1397/4/30 00:00
فغانی: رونالدو فوق‌العاده مغرور است

داور بین‌المللی فوتبال ایران‌ گفت: علاوه بر ایران تیم‌های داوری هلند و برزیل هم شایسته قضاوت دیدار فینال بودند و صرفا داور آرژانتینی به دلیل کیفیت فنی برای فینال انتخاب نشد اما دوست ندارم به این موارد بپردازم.
به گزارش سایت رسمی وزارت ورزش و جوانان، علیرضا فغانی درباره قضاوت‌هایی که در جام‌جهانی انجام داد، گفت‌: خدا را شکر در جام‌جهانی همه چیز بخوبی برای تیم داوری ایران پیش رفت. آنچه مسلم است در اوج خوشبختی و موفقیت معمولا لحظات سختی‌ را که سپری کردیم به یاد می‌آوریم.
داور دیدار رده‌بندی جام‌جهانی ٢٠١٨ در ادامه خاطرنشان کرد: برای من یک لحظه در جام‌جهانی حاوی پیام‌های زیادی بود. زمانی که بعد از دیدار رده‌بندی روی سکو رفتم با انگشت به سمت خدا اشاره کردم و در وهله اول هدفم این بود که اگر خیلی‌ها به ما گفتند حق‌تان قضاوت فینال جام‌جهانی بوده اما عوامل دیگری نقش داشت، باز هم شکرگزار خالق هستیم که با عزت جام را پشت سر گذاشتیم و هدف دیگرم از اشاره به خالق این بود به جوانانی که بعضی وقت‌ها در گفت‌وگویی که با آنها دارم گلایه می‌کنند بگویم نباید دست از تلاش بردارند و با کوشش زیاد به خدا توکل کنند.
فغانی بهترین لحظه جام‌جهانی برای تیم داوری را تایید شایستگی داوران ایران توسط رئیس فیفا عنوان و خاطرنشان کرد: در لحظه‌ای که رئیس فیفا برای اهدای مدال آمد، به ما گفت استحقاق بالاتری داشتید و این مهم لحظه غرورآفرینی بود که توانستیم نام ایران را سربلند نگاه داریم‌.
داور پرافتخار فوتبال ایران گفت‌: از حمایت‌های مردم و مسؤولان به نیکی یاد می‌کنم؛ از دیدارهای رئیس‌جمهور تا سلطانی‌فر ‌و پیام‌های پرمهر و روحیه‌بخش این عزیزان در موفقیت ما نقش داشت‌.
فغانی درباره بازیکنان جام‌جهانی گفت‌: ادن آزار، بازیکن تیم‌ملی بلژیک که قضاوت دیدار آنها با انگلیس را در بازی رده‌بندی بر عهده داشتم بسیار بااخلاق و فوق‌العاده فنی است و به همان اندازه رونالدو فوق‌العاده مغرور است.


Page Generated in 0/0030 sec