printlogo


کد خبر: 195648تاریخ: 1397/4/28 00:00
اخبار

سفیر جدید ایران در فنلاند تابعیت مضاعف دارد؟
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی مجلس گفت: نام معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست در لیست دوتابعیتی‌ها موجود است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، در ماه‌های اخیر بحث دوتابعیتی بودن مسؤولان دولت بسیار داغ شد و در این راستا گمانه‌زنی‌‌های متفاوتی را در این موضوع شاهد بودیم که آخرین آن به معاون محیط‌زیست دریایی سازمان محیط‌زیست بازمی‌گشت. پروین فرشچی که  این روزها حکم انتصابش به عنوان سفیر ایران در فنلاند از سوی وزیر امور خارجه کشورمان امضا شده، در لیست مسؤولان دوتابعیتی دولت دوازدهم است. در این راستا جواد کریمی‌قدوسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی با تایید این خبر گفت: نام معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست در لیست دوتابعیتی‌هایی که ما تدوین کردیم موجود است. وی تصریح کرد: خانم فرشچی معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست دوتابعیتی بوده و تابعیت آمریکا را دارد. این در حالی است که پروین فرشچی ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر دوتابعیتی بودنش را تکذیب کرد. فرشچی خبرهای رسیده مبنی بر دوتابعیتی بودنش را رد کرد و گفت: اگر کسی دوتابعیتی باشد هیچ‌وقت سفیرش نمی‌کنند؛ بلکه فرد را از هر شغل دولتی کنار می‌گذارند. بنابراین من اگر دوتابعیتی بودم دولت چنین تصمیمی درمورد ادامه فعالیت من نمی‌گرفت و ارتقای رتبه پیدا نمی‌کردم.

سلحشوری: به‌خاطر حمایت از روحانی از مردم شرمنده‌ایم
پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون امید مجلس در گفت‌وگو با سایت انتخاب درباره ماجرای ثبت‌سفارش غیرقانونی 6500 خودرو با بیان اینکه «گفته شده است برای وارد کردن این همه خودرو، ۲۷ روز وقت لازم است» گفت: برای ریاست‌جمهوری آقای روحانی، همه ما مایه گذاشتیم. خدا می‌داند از روی مردم شرمنده‌ایم. خدا می‌داند من از روی مردم خجالت می‌کشم. این همه به استان‌ها رفتیم و وعده دادیم که دوره دوم دولت آقای روحانی نیز مانند دوره اول خوب خواهد شد اما به محض اینکه ۴ سال دوم آقای روحانی آغاز شد، ببینید چه شده؛ فاجعه‌ای در حال رخ دادن است. همه را هم نمی‌شود به گردن بیرون انداخت. ارز و سکه از کجا توزیع می‌شود؟ این رانت ۴۲۰۰ تومانی را چرا ایجاد کردند؟ من کارشناس اقتصاد نیستم اما می‌دانم این یک رانت برای گروه‌های خاص بود.

 بررسی FATF با خروج آمریکا از برجام منتفی شد
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد پس از اعلام نظر رهبر انقلاب نسبت به کنوانسیون‌هایی مانند پالرمو و...، پیگیری این لوایح مغایر اصل ۱۱۰ قانون اساسی است. سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ملت، درباره ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به لایحه «الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو)» و ارتباط آن با FATF، گفت: باید اذعان کرد با خروج آمریکا از برجام موضوع بررسی FATF منتفی شد، از این رو نباید به این موضوع پرداخته شود.

تأیید حکم ۲ نفر از اعضای داعش در کرمان
رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تایید حکم حبس 2 نفر از اعضای گروه تروریستی داعش در دادگاه تجدیدنظر استان کرمان خبر داد و گفت: این افراد از طریق کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس با سرویس‌های اطلاعاتی تبادل اطلاعات داشتند. به گزارش تسنیم، احمد قربانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: محکومان (ع- ب) و (ر- ب) که از اعضای گروهک تروریستی داعش هستند، سال گذشته پس از رصد اطلاعاتی سربازان گمنام حضرت بقیه‌‌الله‌الاعظم(ع) در کرمان شناسایی و دستگیر شدند. وی با اشاره به اینکه با صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه انقلاب اسلامی کرمان ارسال و متهمان تحت عناوین مجرمانه‌ جاسوسی، اقدام علیه امنیت داخلی کشور از طریق عضویت در گروهک تروریستی داعش و تبلیغ علیه نظام در شعبه اول این دادگاه محاکمه و به مجازات حبس محکوم شدند، گفت: حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر استان کرمان مورد تایید قرار گرفته و پرونده جهت اجرا به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ارسال شده است.


Page Generated in 0/0039 sec