printlogo


کد خبر: 195621تاریخ: 1397/4/28 00:00
اخبار

پرونده استقلال به کمیته انضباطی ارجاع می‌شود
سازمان لیگ فوتبال ایران با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به ماجرای اخیر سوپرجام فوتبال ایران واکنش نشان داد. در قسمتی از این بیانیه آمده است: نماینده باشگاه استقلال در جلسه شورای تامین اکبر عباسی ملکی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال بود که اعلام کرد اختیار تام از ‏باشگاه دارد و در جلسه شورای تامین نیز صراحتا اعلام کرد باشگاه استقلال در تاریخ ۲۹ تیرماه در سوپرجام حاضر نمی‌شود. ‏همین اعلام رسمی نماینده باشگاه استقلال در جلسه شورای تامین استان تهران که در حضور اعضای شورای تامین و مسؤولان ‏فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بیان شد، انصراف قطعی باشگاه استقلال از حضور در سوپرجام تلقی شد و سازمان لیگ نیز ‏پیش از این اعلام کرده بود امکان تعویق مسابقه وجود ندارد. ‏از سوی دیگر به دلیل آنکه حضور  احتمالی حدود ۱۰۰هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی بدون برگزاری مسابقه از نظر تامین ‏امنیت تماشاگران به صلاح نبود و همچنین بی‌احترامی به تماشاگران فهیم تلقی می‌شد، سازمان لیگ طبق آیین‌نامه مسابقات، ‏غیبت استقلال در روز بازی را با توجه به اعلام قطعی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در شورای تامین استان که  مستندات آن ‏هم موجود است، قطعی دانست و اعلام کرد نتیجه بازی به دلیل عدم حضور قطعی استقلال در سوپرجام ۳ بر صفر می‌شود ‏اما پرونده جهت تصمیم‌گیری به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال خواهد شد. ‏

بیرانوند بالاتر از مودریچ و امباپه در جام‌جهانی
سایت گاردین با امتیازدهی به عملکرد بازیکنان حاضر در جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه در هر مسابقه، علیرضا بیرانوند را بهترین بازیکن جام معرفی کرد. ‌به نقل از  گاردین، بعد از اتمام جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه سایت گاردین اقدام به امتیازدهی به عملکرد هر بازیکن در بازی‌های جام‌جهانی کرده است که در این بین علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم‌ملی فوتبال ایران بعد از نمایش درخشان در 3 بازی مرحله گروهی با امتیازهای  (۸- ۹- ۹) و میانگین 67/8 بالاترین امتیاز را در بین تمام بازیکنان حاضر در جام‌جهانی به خود اختصاص داده است.
احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، کریم انصاری‌فرد و وحید امیری با  3/7 به طور مشترک در رده  دوم تیم‌ملی فوتبال ایران قرار دارند.
همچنین لوکا مودریچ، بهترین بازیکن جام‌جهانی روسیه میانگین ۸ را به دست آورده است و کیلیان امباپه «پدیده جام‌جهانی ۲۰۱۸» نیز امتیاز 43/7 را کسب کرده است.

مذاکره ایمیلی فدراسیون فوتبال الجزایر با کارلوس کی‌روش
با وجود تاکید فدراسیون فوتبال ایران بر حفظ کارلوس کی‌روش، مدیر برنامه‌های این مربی با فدراسیون فوتبال الجزایر به صورت فشرده در حال مذاکره است. وضعیت همکاری کارلوس کی‌روش با تیم‌ملی فوتبال ایران و ادامه کار این مربی هنوز به صورت صددرصد مشخص و شفاف نیست. هر چند فدراسیون فوتبال تاکید دارد کی‌روش حداقل تا جام ملت‌های آسیا در ایران می‌ماند اما آخرین مصاحبه کی‌روش قبل از ترک تهران نشان از مشروط بودن ادامه این همکاری در صورت فراهم شدن خواسته‌هایش داشت. کارلوس کی‌روش با عملکردی که همراه تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی داشت، پیشنهادات زیادی دارد و عمده این پیشنهادات از کشورهای آفریقایی از جمله مصر، کامرون و الجزایر بوده است. به نظر می‌رسد پاسخ منفی کی‌روش به کامرون و مصر قطعی است اما مذاکره با فدراسیون فوتبال الجزایر به خاطر اصرار و فشار این فدراسیون با سرمربی ایران ادامه دارد. سایت «کامپتیشن» امروز در خبری اعلام کرد حضور وحید حلیل هودزیچ، سرمربی سابق الجزایر در این کشور منتفی است و هروه رنارد، سرمربی تیم الجزایر هم دست رد به سینه الجزایر زده است. رنارد اعلام کرده در آفریقا جز مراکش در تیم دیگری کار نمی‌کند. این سایت در ادامه درباره کارلوس کی‌روش نوشت: «کی‌روش با تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی موفق به کسب پیروزی مقابل مراکش و کسب یک امتیاز مقابل پرتغال شد. چند کشور از جمله مصر خواهان کی‌روش هستند. هر چند رسانه‌های مصر و ایران طی ۴۸ ساعت گذشته از توافق کی‌روش با مصر صحبت کرده‌اند ولی در حال حاضر هیچ چیز رسمی وجود ندارد. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال الجزایر به دنبال کی‌روش است. نماینده فدراسیون الجزایر و مدیر برنامه‌های کی‌روش از طریق ایمیل با یکدیگر در حال مذاکره هستند. فدراسیون الجزایر هر کاری برای متقاعد کردن کی‌روش انجام خواهد داد».
 


Page Generated in 0/0034 sec