printlogo


کد خبر: 195620تاریخ: 1397/4/28 00:00
استعفای مدیرعامل آبی‌ها به وزیر ورزش و جوانان رسید
کناره‌‌‌گیری افتخاری از استقلال

استعفای رضا افتخاری از مدیرعاملی باشگاه استقلال به وزیر ورزش و جوانان ارائه شد. مدت‌ها بود زمزمه جدایی سیدرضا افتخاری، مدیرعامل باشگاه استقلال به گوش می‌رسید؛ اتفاقی که در نهایت قطعی شده و مدیرعامل استقلال تصمیم به جدایی از این باشگاه گرفته است. صبح دیروز سیدرضا افتخاری استعفای خود را از مدیریت باشگاه استقلال برای مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان ارسال کرد. مدیرعامل استقلال در متن استعفانامه خود با اشاره به مشکلات شخصی و بیماری اعلام کرده نیاز به ادامه درمان دارد و از همین رو نمی‌تواند به حضور در باشگاه استقلال ادامه دهد و از سمت مدیریت باشگاه استقلال استعفا می‌دهد. با توجه به مشکلات موجود، وزیر ورزش و جوانان با استعفای افتخاری موافقت کرد و طی جلسه ای که دیروز برگزار شد، امیرحسین فتحی از این به بعد به عنوان سرپرست استقلال فعالیت خواهد کرد. نکته جالب اینکه افتخاری در بدو حضورش در باشگاه استقلال گفته بود آمده تا ستاره چهارم را به پیراهن استقلال اضافه کند اما بدون موفقیت در این ادعا حالا از استقلال خداحافظی کرد.
چه وقت استعفا بود؟
استقلال یکی از عجیب‌‌‌‌‌ترین فصل‌‌هـای خود را پشت‌سر می‌گذارد و انگار قرار نیست حاشیه و جنجال دست از سر این باشگاه بردارد. آبی‌پوشان پایتخت فصل را به بهترین شکل به پایان رساندند و پیش‌بینی می‌شد این تیم با یکی، دو تغییر جزئی و با حفظ اسکلت اصلی خود فصل را با اقتدار آغاز کرد اما 2 مسأله برای آبی‌پوشان بحران ساز شد؛ نخست درخشش بازیکنان این تیم در جام جهانی؛ مجید حسینی و امید ابراهیمی که از بازیکنان کلیدی و اصلی آبی‌پوشان در فصل قبل بودند بعد از درخشش در جام‌جهانی با پیشنهادهای بسیار خوبی مواجه شدند. ابراهیمی که قراردادش با استقلال به پایان رسیده بود حاضر به تمدید نشد و راهی الاهلی قطر شد اما وضعیت برای حسینی متفاوت شد. این مدافع جوان با پیشنهاد 3 ساله یک باشگاه ترکیه‌ای مواجه شد و همه چیز آماده لژیونر شدن او بود اما باشگاه استقلال اجازه جدایی را به این بازیکن نداد و او مجبور به ماندن شد، البته آبی‌پوشان برای راضی نگه داشتن این بازیکن مجبور شدند بالاترین رقم پیشنهادی خود را به او بدهند. در این میان حتی روزبه چشمی که تنها یک بازی در جام‌جهانی به میدان رفت غزل جدایی سر داد و او هم ظاهرا از تیم الدحیل پیشنهاد داشت.
و اما مشکل دوم آبی‌پوشان بازیکنان خارجی این تیم بود؛ تیام با درخشش در همین استقلال بود که نگاه‌ها را معطوف به خود کرد و حالا که مشتریان خوبی پیدا کرده، حتی حاضر به آمدن به تهران نشد.
تیام رقم بالایی برای تمدید قرارداد می‌خواست و با توجه به وضعیت ارزی کشور راضی نگه داشتن این بازیکن بسیار سخت بود. جپاروف هم که می‌دید تیام چنین وضعیتی دارد، وسوسه شد و برای تمدید قرارداد شرط و شروط گذاشت و البته پیشنهاد سپاهان و تراکتور هم به این بازیکن او را هوایی کرد.
به نظر می‌رسد که در نهایت شفر این دو بازیکن را متقاعد به ماندن کرد اما درست در لحظاتی که به سرپرست باشگاه و امضای او برای تمدید قرارداد بازیکنان نیاز بود آقای افتخاری تصمیم به استعفا گرفت.
استعفای افتخاری در بدترین زمان ممکن بود. این سوال برای هر هواداری به‌وجود می‌آید که اگر قرار بود افتخاری استعفا کند، چرا در همان ابتدای فصل نقل‌وانتقالات و بعد از پایان لیگ این کار را انجام نداد؟


Page Generated in 0/0039 sec