printlogo


کد خبر: 195590تاریخ: 1397/4/27 00:00
اخبار

آمریکا به غارت سرمایه ملت‌ها عادت کرده است
رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد گفت: آمریکا پس از جنگ دوم جهانی عادت کرده است با توسل به نیروی نظامی خود اموال و سرمایه‌های ملت‌ها را غارت کند و این موضوع در بحث علمی نیز به نحو دیگری در جریان است. به گزارش فارس، علی‌اکبر ولایتی در همایش «بانوی مومن انقلابی» که صبح دیروز برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: آمریکا پس از جنگ دوم جهانی عادت کرده است با توسل به نیروی نظامی خود اموال و سرمایه‌‌های ملت‌ها را غارت کند و این موضوع در بحث علمی نیز به نحو دیگری در جریان است. وی افزود: رئیس‌جمهور کنونی آمریکا به صراحت اعلام کرد هدفش از سفر به عربستان گرفتن دلارهای نفتی این کشور به واسطه فروش سلاح به عربستان بوده است.

تأکید وزیر اطلاعات بر برخورد با مفاسد اقتصادی
وزیر اطلاعات با بیان اینکه فعالیت‌‌های اقتصادی با وجود امنیت برقرار‌‌‌‌ می‌شود، گفت: وزارت اطلاعات همواره در مبارزه با فساد اقتصادی، چون قاچاق و فرار مالیاتی فعال است. حجت‌الاسلام علوی گفت: وزارت اطلاعات در یک سال گذشته با رصد اطلاعاتی بیش از 21 هزار میلیارد تومان از مجموع پرونده‌‌های مفاسد اقتصادی کشف و اموال به بیت‌المال بازگردانده شده است. وی با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی با تمام قوا ادامه دارد، افزود:
در پی رصد‌‌های شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج)، مفسدان اقتصادی لحظه‌ای آرام و قرار نداشتند و نخواهند داشت. وی با بیان اینکه فردی با کلاهبرداری از مردم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، در استان فارس 150 میلیارد تومان اختلاس کرده بود و این مبلغ را به خارج از کشور انتقال داده بود، گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان این فرد شناسایی و این مبلغ به کشور و مردم بازگردانده شد.

بازداشت ۳۰ تروریست مسلح  در آشوب‌های اخیر خرمشهر
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه سال گذشته قرارگاهی با حضور آمریکا، اسرائیل، عربستان و منافقین در سلیمانیه عراق برای رهبری اغتشاشات دی‌ماه ایران تشکیل شد، از حضور یک گروهک تروریستی در آشوب‌‌های اخیر خرمشهر خبر داد. کریمی‌قدوسی در گفت و گو با تسنیم گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، دشمنان انقلاب اسلامی و سعودی‌ها بنا دارند گزینه‌های مختلفی را در این مقطع برای جمهوری اسلامی تدارک ببینند که زیرساخت همه آنها مشکلات اقتصادی است. آنها قصد دارند تا زمانی که جامعه ملتهب می‌شود تیم‌های ترور را وارد ایران کنند. همانند همان چیزی که در خرمشهر اتفاق افتاد و 30 نفر از اعضای یک گروهک تروریستی که مسلح هم بودند از سوی سعودی‌ها قصد عملیات مسلحانه در خرمشهر را داشتند که در آنجا با هوشیاری جلوی این تحرکات گرفته شد. وی اظهار داشت: اما از آنجا که اعزام تیم‌های ترور در چنین شرایطی به شهرهای بزرگ کشور مانند تهران پیش‌بینی می‌شد، سپاه، وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور با هوشیاری تمام توانسته‌اند به بخش زیادی از این تیم‌ها ضربات سنگینی وارد کنند.

ارتش ایران هر روز  آماده‌تر از روز قبل است
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما، گفت: برابر تدابیر و اوامر فرماندهی معظم کل قوا امروز نه‌تنها آمادگی را حفظ‌‌‌‌ می‌کنیم، بلکه ارتش جمهوری اسلامی ایران هر روز آماده‌‌‌‌‌‌تر از روز قبل است. وی افزود: به طور مستمر از آغاز تا پایان سال رزمایش داریم و رزمایش‌‌های زیادی در نیروهای زمینی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، هوایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، پدافند و دریایی در حال اجراست و متناسب با وضع آمادگی یگان‌ها، رزمایش‌ها به طور مستمر ادامه دارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چون آمادگی ما را بیشتر بالا‌‌‌‌ می‌برد. معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، این آمادگی را دارند که هر جا تهدیدی باشد به تهدید قاطعانه پاسخ خواهند داد و آزموده را آزمودن خطاست.


Page Generated in 0/0038 sec