printlogo


کد خبر: 195584تاریخ: 1397/4/27 00:00
اخبار

دبیرکل اتاق اصناف ایران:
افزایش 7 تا 17 درصدی قیمت کالاهای وارداتی قانونی است
هر واحد صنفی بین ۷ تا ۱۷ درصد می‌تواند برای کالا‌های وارداتی افزایش قیمت دهد و بیشتر از آن تخلف است. علی عوض‌پور، دبیرکل اتاق اصناف ایران در برنامه تیتر امشب درباره نظارت بر بازار، گفت: بازرسی از وظایف اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌‌های صنفی است که به‌طور دقیق سازماندهی شده و در مقاطع مختلف با توجه به افزایش تقاضا به صورت خاص انجام می‌شود. وی با تاکید بر اینکه وظایف بازرسی کنترل و نظارت بر قیمت است، افزود: درباره تخلفات اصناف پرونده‌‌‌هایی را تشکیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده‌‌‌‌‌‌ایم. وی تصریح کرد: ماموریت اصلی بازرسان، رصد قیمت، نظارت بر ارائه فاکتور و گرانفروشی است. همچنین محمدعلی اسفنانی، معاون سازمان تعزیرات حکومتی در این برنامه اظهار داشت: بخش عظیمی از کار تعزیرات نظارت بر بازار است و گشت‌‌های مستمر و شبانه‌روزی بر قیمت‌ها نظارت می‌کنند. وی ادامه داد: نظارت بر کالاها به 2 روش است: در گروه اول کالاهای بازرسی‌محورند که از زمان تولید تا مصرف این چرخه کنترل خواهد شد و دسته دوم کالاهایی که شکایت‌محور است. وی تصریح کرد: به همه پرونده‌‌های که در سامانه 124 ثبت می‌شود، رسیدگی خواهد شد.


افتتاح بیمارستان برکت قرچک
بیمارستان 96 تختخوابی بنیاد برکت در قرچک ورامین پنجشنبه 28 تیر با حضور محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افتتاح و به عنوان هدیه مقام معظم رهبری آماده خدمت‌رسانی به مردم این منطقه خواهد شد.  مدیرعامل بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعلام این خبر و با اشاره به تفاهمنامه‌ امضا شده در سال 1394 میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر مشارکت ستاد در ساخت و تکمیل 10 پروژه بیمارستانی در مناطق محروم کشور، اظهار داشت: مجموع ظرفیت این 10 بیمارستان 1393 تخت است که برای آنها 1182 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است. سعید جعفری ادامه داد: بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک ورامین، هفتمین بیمارستان بنیاد برکت در کشور است که در زیربنایی به مساحت 8300 مترمربع و با تأمین اعتبار 122 میلیارد ریالی کامل شده است؛ این بیمارستان در 4 طبقه بنا شده و دارای 4 اتاق عمل و بخش‌های تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و کودکان و نوزادان است. وی بیمارستان‌های برکت شهرهای میانه در استان آذربایجان شرقی، مینودشت در استان گلستان، درگز در استان خراسان رضوی، گرمسار در استان سمنان، فردوس در استان خراسان جنوبی و بانه در استان کردستان را به عنوان 6 بیمارستان بنیاد برکت برشمرد که به بهره‌برداری رسیده‌اند. وی تصریح کرد: با افتتاح بیمارستان 96 تختخوابی قرچک، هفتمین پروژه‌ بیمارستانی برکت هم به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: بیمارستان‌های برکت شهرهای نی‌ریز در استان فارس و دزفول در استان خوزستان نیز به ترتیب در بهمن 97 و اواسط سال 98 تکمیل شده و شروع به ارائه خدمات به مردم خواهند کرد.


رانندگان کامیون
 رایگان بیمه تکمیلی می‌شوند
رانندگان کامیون و خانواده‌های آنها بدون پرداخت هزینه، بیمه تکمیلی درمان می‌شوند. به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، احمد کریمی، دبیر کانون انجمن‌‌های صنفی کامیونداران در حاشیه جلسه نمایندگان کامیونداران و انجمن‌های صنفی رانندگان صنعت حمل‌ونقل جاده‌ای با وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مطالبات رانندگان و کامیونداران در حال پیگیری است. کریمی با اشاره به بحث بیمه تکمیلی که یکی از مطالبات رانندگان است، افزود: قرار است بدون پرداخت هزینه، رانندگان و خانواده‌شان شامل بیمه تکمیلی شوند. وی درباره نوسازی ناوگان حمل‌ونقل اظهار داشت: باید نوسازی ناوگان با خودروهای چینی متوقف و با خودروهای اروپایی انجام شود. وی تصریح کرد: وقتی شرکت حمل‌ونقلی در روز 3 تا 4 بارنامه صادر می‌کند، معلوم است که ادامه این وضع برای آنها صرفه اقتصادی ندارد لذا به جای اخذ کمیسیون قانونی ۸ درصدی، کمیسیون ۲۰ تا ۳۰ درصدی از رانندگان دریافت می‌کنند.


Page Generated in 0/0036 sec