printlogo


کد خبر: 195563تاریخ: 1397/4/27 00:00
رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد
سازمان‌ها مکلف به اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان

گروه اجتماعی: رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای قانون 3 درصد استخدام معلولان هستند، گفت: در بودجه امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون در نظر گرفته شده است.  
به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تقدیر از دست‌اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شهریور سال گذشته دولت لایحه‌ای تحت عنوان «قانون حمایت از حقوق معلولان» به مجلس پیشنهاد داد و با تشکیل کمیسیونی مشترک بین کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت مجلس، در دستور کار قرار گرفت و سرانجام در بهمن سال ۹۶ به تصویب رسید. وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان در هشتم اردیبهشت امسال این قانون را تصویب کرد، گفت: رئیس‌جمهور قانون را برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ کرده است. رئیس سازمان بهزیستی تأکید کرد: حمایت‌های درمانی، بیمه‌ای، مناسب‌سازی، اشتغال، آموزش و سلامت معلولان، از جمله مباحث مطرح شده در قانون است.
محسنی بندپی به قانون 3 درصد استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و گفت: این قانون دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرده که 3 درصد استخدام معلولان را رعایت کند، در غیر این صورت بهزیستی از طریق مراجع قضایی می‌تواند پیگیر تخلفات باشد. وی با اشاره به تشکیل شورای عالی معلولان نیز اظهار داشت: تشکیل این شورا می‌تواند بخش زیادی از مشکلات معلولان را رفع کند. رئیس سازمان بهزیستی از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان در بودجه امسال برای فراهم کردن زیرساخت‌های قانون حمایت از حقوق معلولان خبر داد و گفت: در بودجه سال آینده اعتبار بیشتری پیش‌بینی خواهد شد. محسنی بندپی ضمن انتقاد از مناسب‌سازی نشدن سالن اجلاس سران برای ورود معلولان، تصریح کرد: سالن اجلاس برای ورود معلولان مناسب‌سازی نشده و همین‌ موضوع باعث گلایه شدید شده است.


Page Generated in 0/0041 sec