printlogo


کد خبر: 195559تاریخ: 1397/4/27 00:00
اخبار

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد
اعزام نخستین کاروان زائران حج
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: نخستین کاروان 270 نفره زائران حج تمتع با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده بر مبنای جدول زمانبندی، صبح چهارشنبه (امروز) پس از برگزاری آیین بدرقه از فرودگاه امام خمینی(ره) به سمت مدینه منوره در عربستان اعزام می‌شود. حمید محمدی به ایرنا افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، به غیر از اعزام نخستین کاروان زائران از فرودگاه امام‌خمینی(ره)، پرواز دیگری به سمت عربستان انجام نمی‌شود اما روند اعزام زائران  از روز پنجشنبه (فردا) از طریق این فرودگاه به صورت عادی انجام خواهد شد. محمدی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیران بعثه یا سازمان حج و زیارت، نخستین کاروان زائران را همراهی خواهند کرد یا نه، اظهار داشت: به احتمال زیاد مدیران سازمان حج و زیارت و بعثه رهبر انقلاب در امور حج نیز در اوایل مردادماه عازم عربستان خواهند شد. بر اساس اعلام قبلی مدیران سازمان حج و زیارت، امسال 85 هزار و 200 زائر ایرانی به غیر از نیروهای ستادی، امدادی، خدماتی و پزشکان برای انجام مناسک از 20 ایستگاه پروازی در سراسر کشور راهی عربستان خواهند شد. رئیس سازمان حج و زیارت در توصیه به زائران تصریح کرد: زائران می‌توانند در طول زمان حضور در موسم حج در عربستان از پیام‌رسان گپ برای برقراری ارتباطات مخابراتی استفاده کنند.

خیزش گردوخاک در 10 استان کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به کاهش 4 تا 6 درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر، از وزش باد شدید و گردوخاک در تعدادی از استان‌ها از جمله سمنان، اصفهان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، قم، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، خوزستان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، ایلام و کرمانشاه خبر داد. احد وظیفه به ایسنا گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در نیمه شمالی آذربایجان‌غربی، برخی نقاط استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردیبل، استان‌های ساحلی خزر و خراسان‌شمالی پیش‌بینی می‌شود، همچنین کاهش نسبی دما بین 4 تا 6 درجه در استان‌‌های ساحلی خزر خواهیم داشت. وی با اشاره به اینکه شدت بارش در استان گیلان خواهد بود، افزود: بارش پراکنده در برخی نقاط گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان‌شرقی و غربی رخ خواهد داد. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، اظهار داشت: طی 3 روز آینده در جنوب سیستان‌‌وبلوچستان، ارتفاعات شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و ارتفاعات شرق فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، گاهی رعدوبرق و وزش باد اتفاق می‌افتد. به گفته وظیفه، در 2 روز آینده نیز در برخی مناطق شمال شرق و شرق وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین در برخی نقاط مانند سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، قزوین، البرز و تهران وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:
متخصصان داروی جایگزین والزارتان را معرفی کنند
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: داروی والزارتان به عنوان پرمصرف‌ترین داروی فشارخون از بازار دارویی کشور جمع‌آوری می‌شود، برای این دارو جایگزینی وجود دارد که باید متخصصان قلب و عروق تجویز کنند. ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در ارتباط با جمع‌آوری (ریکال) داروی والزارتان به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین دارو‌های فشارخون در کشور، به خانه ملت گفت: اقدام و اطلاع‌رسانی در ارتباط با مصرف یا جمع‌آوری برخی از دارو‌ها باید خیلی زود‌تر از طریق سازمان‌های مربوطه و رسانه‌ها انجام شود، چرا که بسیاری از افراد از روی بی‌اطلاعی احساس می‌کنند نبود این دارو برای‌شان مشکل ایجاد می‌کند. نیکفر لیالستانی تهیه داروی جایگزین را تنها از طریق متخصص مربوطه جایز دانست و گفت: برای این دارو قطعا جایگزینی وجود دارد که باید متخصصان قلب و عروق تجویز کنند، بیماران برای تهیه داروهایی با عملکرد مشابه از طریق دکتر متخصص خودشان اقدام کنند. گفتنی است، داروی دیووان
 (Diovan) که با نام عمومی والزارتان (valsartan) نیز شناخته می‌شود، مانع از تنگ شدن عروق خونی شده و در نتیجه فشار خون را کاهش می‌دهد و باعث بهبود گردش خون می‌شود. این دارو برای درمان فشار خون بالا در بزرگسالان و کودکان بالای ۶ سال استفاده می‌شود.
 


Page Generated in 0/0031 sec