printlogo


کد خبر: 195463تاریخ: 1397/4/26 00:00
اخبار

ممانعت از ورود نوشت‌افزار ایرانی  به برخی مدارس!
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ممانعت ورود نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی به برخی مدارس خبر داد و گفت: تلاش داریم امسال مشکلات اینچنینی را حل و شرایط ورود این کالاها به مدارس را تسهیل کنیم. به گزارش تسنیم، نصرالله پژمان‌فر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در سال‌های گذشته از سوی مجلس در ارتباط با رفع مشکلات مربوط به نوشت‌افزارهای اسلامی- ایرانی گفت: مجلس تلاش کرده در سال‌های گذشته با بررسی مشکلات تولیدکنندگان نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی، شرایط کار برای این دسته از تولیدکنندگان را تسهیل کند. پژمان‌فر با اشاره به فرصت‌هایی که در این حوزه در حال از دست رفتن است، به کم‌کاری‌ها در برخی نهادهای مرتبط بویژه وزارت آموزش‌وپرورش اشاره و تصریح کرد: وزارت آموزش‌وپرورش از نظر قانونی موظف است نسبت به حمایت از کالای ایرانی از ظرفیت خودش استفاده کند. متأسفانه تعلل‌هایی میان برخی مدارس نسبت به ورود نوشت‌افزار اسلامی- ایرانی و استفاده دانش‌آموزان از این کالاها وجود دارد که حتماً پیگیری خواهد شد، گاه نیز بهانه‌هایی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه مقدار تولیدات داخل منطبق با نیازهای دانش‌آموزان نیست. تلاش داریم امسال با پیگیری‌های لازم نسبت به ورود این کالاها به مدارس تسهیلاتی ایجاد کنیم و مدارس استفاده از کالاهای تولید داخل را در اولویت خرید خود قرار دهند.


دبیر سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر انتخاب شد
با حکم معاون هنری وزیر ارشاد، «شاهین فرهت» به عنوان دبیر سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر منصوب شد. به‌گزارش «وطن‌امروز»، سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی شاهین فرهت را به عنوان دبیر سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد. شاهین فرهت، کارشناسی موسیقی از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد مستر آهنگسازی از نیویورک و دکترای آهنگسازی از استراسبورگ فرانسه دارد و سال‌ها استاد تمام موسیقی دانشگاه تهران بوده است. فرهت به 3 زبان زنده دنیا تسلط دارد. وی از موسیقی کلاسیک جهان شناخت جامعی دارد و اجراهای ارکسترهای معتبر جهان از آثار کلاسیک موسیقی را رصد و پیگیری می‌کند و تاکنون آثار متعددی ساخته است. استاد آکادمی موسیقی سوئد، عضویت پیوسته فرهنگستان هنر و داوری جشنواره‌های موسیقی از جمله چند دوره جشنواره  موسیقی فجر از جمله تجربه‌ها و سوابق شاهین فرهت است. سمفونی‌های دماوند، خیام، خلیج‌فارس، پیامبر اعظم(ص)، امام علی(ع) و امام رضا(ع) از جمله ساخته‌های شاهین فرهت است.


«هتل ترانسیلوانیا» از رقبا پیشی گرفت
فیلم سوم «هتل ترانسیلوانیا» با فروش 1/44 میلیون دلاری و عبور از «آسمان‌خراش» با فروش 5/25 میلیون دلار در گیشه داخلی، موفق شد راس باکس‌آفیس آمریکا را از آن خود کند. به‌گزارش مهر به نقل از ورایتی، فیلم تازه‌ وارد «هتل ترانسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستانی» سومین قسمت از مجموعه انیمیشنی پرفروش با فروش 4/46 میلیون دلاری و با افتتاح در ۴۲ بازار بین‌المللی موفق ظاهر شد در حالی که «آسمان‌خراش» با بازی دواین جانسون یک افتتاحیه 4/40 میلیون دلاری را در بازار بین‌المللی ثبت کرد. به این ترتیب انیمیشن سونی موفق شد دیگر فیلم تازه‌وارد یعنی «آسمان‌خراش‌» را در بازار داخلی هم پشت سر بگذارد. «هتل ترانسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستانی» موفق شد رکورد جدیدی برای سونی به عنوان بزرگ‌ترین اکران در ۴۲ بازار بین‌المللی برای یک انیمیشن را به ثبت برساند. در همین حال «آسمان‌خراش» با بازی دواین جانسون کمی بهتر در بازار بین‌المللی ظاهر شد و با نمایش در ۵۷ بازار کارش را شروع کرد. این فیلم که محصول یونیورسال و لجندری است در آمریکای شمالی کارش را با فروش ۲۵ میلیون دلاری شروع کرد و حسابی از «هتل ترانسیلوانیا۳...» جا ماند و مکان سوم داخلی را کسب کرد.


Page Generated in 0/0031 sec