printlogo


کد خبر: 195371تاریخ: 1397/4/24 00:00
اخبار

روحانی:
برای اقشار کم‌درآمد و مستضعف جامعه طرح‌هایی داریم
حسن روحانی گفت:‌ اگر چه فشارهایی خواهد بود اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت آنها اداره کرده و از مشکلات عبور کنیم. حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور دیروز در پایان جلسه سران قوا با اشاره به توطئه‌های آمریکا علیه ایران در طول 40 سال انقلاب اسلامی گفت:‌ حاکمیت امروز واشنگتن از همیشه در میان کشورهای مسلمان و منطقه منفورتر است. ما تردید نداریم آمریکا مسیر و سیاستی که نسبت به جهان اسلام و متحدان خودش در پیش گرفته را نمی‌تواند ادامه دهد و مسیر جمهوری اسلامی که مسیر اسلامیت، تعامل با دولت‌های دوست در سطح جهان و مردمداری است می‌تواند ادامه پیدا کند. وی با بیان اینکه در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالاهای اساسی و تولید، مشکلی برای کشور پیش نخواهد آمد  و همیشه زمانی پیروز شدیم که دولت و مردم در کنار هم بودند، افزود:‌ همانطور که ملت ما در برابر این توطئه‌ها ایستادگی کردند باز هم ایستادگی خواهند کرد و این بار هم آمریکا در نقشه‌های خود ناموفق خواهد بود. رئیس‌جمهور اضافه کرد: منطق آمریکا غیرقانونی و خلاف مقررات است حتی سازمان ملل و آژانس بین‌المللی هم با سیاست‌های و حرف‌های آمریکایی‌ها مخالف هستند، همه کشورها جز چند کشور مخالف سیاست‌های آمریکایی‌ها هستند، ما امروز قوی‌تر از دیروز در برابر این دشمنان مقاومت خواهیم کرد. روحانی با اظهار امیدواری نسبت به بهبود وضعیت زندگی مردم در آینده تصریح کرد: ارز لازم برای کالاهای اساسی و ضروری مردم، تامین است. مردم مطمئن باشند برای زندگی خودشان اگر چه فشارهایی خواهد بود اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت خود مردم اداره کنیم و از مشکلات عبور کنیم.
وی ادامه داد: در زمینه اشتغال برنامه‌های گذشته را ادامه می‌دهیم. ان‌شاءالله امسال شاهد تحول مثبت در زمینه اشتغال با وجود فشارهای آمریکا خواهیم بود. دولت نسبت به اقشار کم‌درآمد و مستضعف جامعه طرح‌ها و برنامه‌هایی دارد. رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما جلسات سه قوه را برای حل مشکلات کشور ادامه می‌دهیم، اظهار داشت:‌ جلسات اقتصادی که در طول هفته برگزار می‌شود را ادامه می‌دهیم. در این جلسات هماهنگی بیشتری به وجود خواهیم آورد تا فشار و مشکلات کمتری بر دوش مردم باشد. روحانی خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که در جلسه امروز بحث کردیم، بحث نقدینگی بود که ریشه این نقدینگی از کجا نشأت می‌گیرد و چگونه باید مانع اضافه شدن نقدینگی در جامعه شویم. همچنین بتوانیم نقدینگی موجود را جذب کنیم که یکی از این راه‌ها جذب طرح‌های نیمه‌تمام است، این طرح‌ها را به شرکت‌های خصوصی واگذر کنیم که در این باره در جلسه آتی بیشتر بحث خواهیم کرد.


وزیر ارتباطات خبر داد
ورود گوشی‌های توقیف‌شده  به بازار و تعدیل قیمت‌ها
به اعتقاد وزیر ارتباطات برای تعدیل بهای گوشی تلفن همراه باید گوشی‌های توقیف‌شده وارد بازار شود تا قیمت به وضعیت رضایت‌بخش نزدیک شود. به گزارش ایسنا، طبق گفته دست‌اندرکاران حوزه موبایل، مصرف و نیاز ماهانه بازار به انواع تلفن همراه حدود یک‌میلیون دستگاه است که طی ماه‌های اخیر به 3 میلیون دستگاه رسید. حال آنکه بر اساس آمار و ارقام رسمی اعلام‌شده در این بازه زمانی تنها حدود ۷۳۰ تا ۷۴۰ هزار دستگاه تلفن همراه با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی وارد شده که همین عامل سبب افزایش قیمت شد، چرا که با توجه به کمبود موجود، موبایل دست به دست می‌شود و در نهایت با افزایش قیمت مواجه خواهد شد. اما محمدجواد آذری‌جهرمی درباره اصلاح قیمت گوشی‌های تلفن همراه در بازار اعلام کرده است این هفته با وزیر صنعت در این‌ باره جلسه‌ای خواهد داشت تا راه‌های کاهش قیمت گوشی بررسی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعداد زیادی از گوشی‌هایی که احتکار شده فعلا توقیف شده است، گفته این گوشی‌ها باید به بازار تزریق شود و با ‌وجود تثبیت ارز پیش‌بینی می‌شود قیمت به وضعیت رضایتبخش نزدیک شود.


Page Generated in 0/0027 sec