printlogo


کد خبر: 195240تاریخ: 1397/4/21 00:00
پیش به سوی قهرمانی
رؤیای جام آبی

دیدیه دشان همراه تیم‌ملی فرانسه قدم یکی مانده به آخر را محکم برداشت و با گلزنی یک مدافع برای نخستین‌بار از سال ۲۰۰۶ به بازی نهایی جام‌جهانی راه یافت؛ رقابتی که فرانسه در ۲۰ سال اخیر بیش از هر تیم دیگری آن را تجربه کرده است. هیچ تیمی به اندازه فرانسه در ۲۰ سال گذشته فینال جام‌جهانی را تجربه نکرده و حالا فرانسه در سومین تجربه بازی نهایی جام‌جهانی قصد دارد برای دومین بار قهرمان شود؛ آنچه دیدیه دشان را در یک قدمی رسیدن به بکن‌باوئر افسانه‌ای به عنوان تنها فاتح جام‌جهانی در کسوت مربی و بازیکن قرار می‌دهد. سرمربی فرانسه همین الان نخستین‌ مربی تاریخ کشورش است که فینال یورو و جام‌جهانی را تجربه کرده است. جالب اینکه همه نشانه‌ها هم از قهرمانی خروس‌ها حکایت دارد.
نشانه‌های قهرمانی
قهرمانی قبلی فرانسه وقتی شکل گرفت که ۳ مدافع در جریان جام ۱۹۹۸ گل زدند. این بار هم در راه رسیدن فرانسه به فینال، ۳ مدافع به نام‌های اومتیتی، واران و پاوارد گلزنی کردند و این موضوع نشان می‌دهد تیم تا چه اندازه تنوع گلزن دارد و بازیکنان در هر پستی ذهنیت پیروزی و برتری دارند. علاوه بر مدافعان، هافبک‌های تیم‌ملی فرانسه هم بیش از دفاع به حمله علاقه دارند. پوگبا یک خط عقب‌تر از پست سازمانی مهاجم نوک با تکنیکش، تراکم رقیب را از بین می‌برد و برای بازیکنان تیمش فضاسازی می‌کند. در این شرایط گریزمان و ژیرو بهترین فرصت را برای زدن ضربه نهایی به دست می‌آوردند. علاوه بر پوگبا، مهره‌های تهاجمی دیگری مانند امباپه هم در این جام درخشش مورد انتظار را داشتند. به اینها هوگو لوریس، سنگربان تیم را هم اضافه کنید که در نیمه اول بازی با اروگوئه یکی از بهترین دفع توپ‌های چند دوره اخیر جام‌جهانی را رقم زد و در جام بیست‌ویکم، کاپیتان واقعی تیمش محسوب می‌شود.
رؤیای جام دوم
با ترکیب فعلی فرانسه کسب جام دوم چندان دور از دسترس نیست بویژه اینکه کرواسی و انگلیس هر ۲ به سبک فوتبال قدرتی و بازی هوایی علاقه نشان می‌دهند و فرانسه با توجه به تبحرش روی زمین و تسلط نسبی مدافعان روی هوا در هنگام حملات، می‌تواند از هر ۲ جبهه زمین و هوا ضربه نهایی را به رقیب فینالیست بزند.
 


Page Generated in 0/0037 sec