printlogo


کد خبر: 191150تاریخ: 1397/1/28 00:00
اخبار

توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام شد
کشف محموله کلان مواد منفجره در مرزهای شرقی کشور
سربازان گمنام امام زمان(عج) محموله کلان مواد منفجره را که قرار بود با پوشش مواد مخدر از مرزهای شرقی به کشور وارد شود، کشف و ضبط کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت اطلاعات، سربازان گمنام امام زمان(عج) محموله کلان مواد منفجره را که قرار بود با پوشش مواد مخدر از مرزهای شرقی به کشور وارد شود، کشف و ضبط کردند. نیروهای اداره کل استان سیستان‌وبلوچستان با اقدامات اطلاعاتی و فنی توانستند گروه‌های تروریستی را در انتقال 80 کیلوگرم مواد منفجره ترکیبی، 17 عدد تله انفجاری پدالی (مخصوص به‌کارگیری در بمب‌های کنار جاده‌ای و تله‌های انفجاری)، 28 قبضه سلاح کمری با 2 هزار و 100 فشنگ، 35 قبضه نارنجک جنگی، ده‌ها چاشنی الکترونیکی، فتیله و تجهیزات انفجاری ناکام بگذارند. در این عملیات سربازان گمنام امام زمان(عج) همچنین 580 کیلوگرم مواد مخدر از تروریست‌ها کشف کردند.

دولت: سؤال از روحانی از دستورکار مجلس خارج شده است
مجلس: سؤال از روحانی به قوت خود باقی است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور می‌گوید سوال از رئیس‌جمهور از دستور کار خارج شده است اما یکی از نمایندگان مجلس می‌گوید هر 2 سوال از رئیس‌جمهور به قوت خود باقی است. سیدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح ۲ سوال از رئیس‌جمهور گفت: هر ۲ سوال از رئیس‌جمهور به قوت خود باقی است. وی با بیان اینکه یکی از سوالات از رئیس‌جمهور درباره مشکلات موسسات مالی و اعتباری است که با ۸۵ امضا تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شده است، افزود: سوال دوم از رئیس‌جمهور در ۵ محور تدوین شده که این سوال با ۱۰۲ امضا تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شده است. نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس در توضیح محور‌های سوال دوم از رئیس‌جمهور گفت: رکود اقتصادی حاکم بر کشور و اینکه چرا سیاست‌های دولت در خروج از رکود مؤثر نبوده، عدم بهبود شرایط بانک‌ها در تبادل با بانک‌های خارجی پس از برجام، موضوع قاچاق کالا و ارز و همچنین کاهش ارزش پول ملی و وضعیت نابسامان بازار ارز و نوسانات قیمت ارز، از جمله محور‌های سوال دوم از رئیس‌جمهور است. اما ساعتی پس از این اظهارات، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با ایلنا، این موضوع را رد کرد و مدعی شد: 2 سوال از رئیس‌جمهور از سوی نمایندگان مطرح شده بود که نمایندگان رئیس‌جمهور در مجلس حاضر شدند و با توضیحاتی که دادند، سوال ها از حد نصاب افتاده و این 2 سوال از دستورکار خارج شد. تاکنون هیچ یک از نمایندگان حامی دولت در مجلس موضوع خروج سوال ها از رئیس‌جمهور از دستور کار مجلس را تایید نکرده‌اند.

هدف حمله به سوریه جلوگیری از نفوذ ایران بود
نماینده آمریکا در سازمان ملل با تکرار ادعاهای بی‌اساس و واهی واشنگتن علیه کشورمان گفت یکی از اهداف حمله به سوریه، جلوگیری از گسترش نفوذ ایران در منطقه بوده است. نیکی هیلی در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس‌نیوز، بار دیگر به تکرار ادعاهای نخ‌نما و واهی واشنگتن علیه کشورمان پرداخت و مدعی شد هدف حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه مقابله با استفاده از تسلیحات شیمیایی در این کشور، مبارزه با داعش و توقف نفوذ ایران بوده است. هیلی در ادامه ادعاهای خود گفت: ما می‌خواستیم اطمینان یابیم نفوذ ایران منطقه را در بر نخواهد گرفت. آنها همچنان در سراسر منطقه مشکل ایجاد می‌کنند و ما می‌خواهیم تضمین کنیم یک توقف وجود خواهد داشت. رئیس‌جمهور[ترامپ] از متحدان خواسته است اقدامات بیشتری درباره سوریه انجام دهند و همه اینها در راستای بازگرداندن ارتش ما به خانه است. وی همچنین با تکیه بر سناریوی ادعایی غرب مبنی بر حمله شیمیایی دولت سوریه در شهر دوما در غوطه شرقی گفت: هدف ما از این حمله ارسال یک پیام قوی به اسد و دوستانش مبنی بر این بود که ما نمی‌خواهیم شاهد ادامه استفاده از سلاح شیمیایی علیه سوری‌ها باشیم.
 


Page Generated in 0/0030 sec