printlogo


کد خبر: 191148تاریخ: 1397/1/28 00:00
آیت‌الله آملی‌لاریجانی از همکاری دستگاه قضا، دولت و نهادهای انتظامی و امنیتی برای حفظ ارزش پول ملی خبر داد
حمایت قوه‌قضائیه از ثبات بازار ارز

رئیس قوه‌قضائیه می‌گوید دستگاه قضا از ثبات بازار ارز و حفظ ارزش پول ملی دفاع می‌کند. به گفته آیت‌الله آملی‌لاریجانی، دستگاه قضا، دولت، نیروی انتظامی و دستگاه‌‌های امنیتی در حال همکاری برای ایجاد ثبات در بازار ارز هستند.
به گزارش «وطن‌امروز»، حمایت رئیس دستگاه قضا از سیاست‌‌های فعلی برای ایجاد ثبات در بازار ارز می‌تواند وضعیت دلالی و سوداگری در بازار ارز را تا حدودی کنترل کند. اخیرا یکی از مراجع تقلید پیشنهاد داده بود برخی عوامل اصلی در ایجاد تنش در بازار ارز را که موجب کاهش ارزش پول ملی می‌شوند به جرم افساد فی‌الارض محاکمه کنند. حالا به نظر می‌رسد سایر دستگاه‌ها مسیر همواری برای اعمال سیاست‌‌های خود در جهت ثبات در بازار ارز، پیش رو داشته باشند؛ مسیر همواری که با اعلام حمایت قوه‌قضائیه برای ایجاد ثبات در بازار ارز فراهم شده است. به‌گزارش اداره کل روابط عمومی قوه‌قضائیه، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی دیروز در جلسه مسؤولان عالی قضایی با اشاره به التهابات اخیر در بازار ارز و تدابیر دولت برای مدیریت بازار اظهار کرد: بحمدالله با تدبیر دولت محترم، تلاطم‌های موجود در بازار ارز تا حدی حل شده است، اگرچه توقع داشتیم دولت محترم و بانک مرکزی زودتر وارد عمل شوند اما به‌هرحال قوه‌قضائیه از هر اقدامی در جهت صیانت از ارزش پول ملی و ایجاد ثبات در بازار ارز که لازمه کار اقتصادی است حمایت همه‌جانبه می‌کند. رئیس قوه‌قضائیه با تأکید بر پشتیبانی از تعادل در بازار ارز و مجموعه اقدامات برای بسترسازی این امر، تصریح کرد: نیروی انتظامی و سایر نهادهای امنیتی نیز برای اجرای سیاست‌های دولت در ساماندهی و مدیریت بازار ارز همکاری کامل را خواهند داشت و امیدواریم دولت نیز برخی کاستی‌های موجود را اصلاح کند تا تجار و بازرگانان نیز نگران فعالیت‌های خود نباشند. آملی‌لاریجانی افزود: در بحث مبارزه با قاچاق کالا نیز امیدواریم همه دستگاه‌ها با انجام وظایف قانونی خود تلاش کنند اقتصاد ملی از این ناحیه آسیب نبیند.
پیروز نهایی جبهه مقاومت است
آیت‌الله آملی‌لاریجانی در اظهارات روز گذشته خود در جمع مسؤولان عالی قضایی، به برخی تحولات منطقه نیز اشاره کرد. رئیس قوه‌قضائیه با اشاره به برخی زیاده‌خواهی‌های آمریکا مبنی بر مذاکره با ایران درباره توانمندی موشکی گفت: در چنین فضایی بحث مذاکرات در حوزه موشکی را مطرح می‌کنند. باید از آنها پرسید چگونه گمان می‌برید ملت‌های مسلمان و کشورها به شما اعتماد کنند؟ با رفتاری که در قبال برجام داشتید و اخیراً نیز این حملات جنایتکارانه (حمله به سوریه)، آیا توقع مذاکره با جمهوری اسلامی را دارید؟ آملی‌لاریجانی گفت: آمریکا و متحدان بین‌المللی و منطقه‌ای آن به‌محض آنکه می‌بینند تروریست‌ها در معرض زوال قرار دارند و ارتش سوریه پیشروی‌هایی در مبارزه با تروریست‌ها داشته است، فوراً با اتخاذ سیاست‌هایی خبیثانه، نیروهای مسلح سوریه را تحت فشار قرار می‌دهند و همین مسأله بخوبی مشخص می‌کند چه‌کسانی در پس پرده فعالیت‌های تروریست‌‌ها در منطقه قرار دارند. رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه چنین اقداماتی موجب منسجم‌تر شدن ملت‌های منطقه در مبارزه با آمریکا و متحدانش می‌شود، تصریح کرد: امروز حاکمان سعودی و برخی همدستان آنها برای اقدام علیه برادران عرب و مسلمان خود و حمایت از کشورهای استعمارگر و سلطه‌جو چه توجیهی دارند؟ ما مطمئنیم پیروزی نهایی متعلق به محور مقاومت است. آمریکا نیز اذعان کرده 7 تریلیون دلار در منطقه هزینه کرده اما چیزی به دست نیاورده است. بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، آمریکایی‌ها مطمئن باشند بعد از این هم چیزی در منطقه به‌دست نخواهند آورد.


Page Generated in 0/0032 sec