printlogo


کد خبر: 169097تاریخ: 1395/9/30 00:00
در مراسم رونمایی از نماهنگ «آزادی» مطرح شد
نجفی: این مسیر ادامه راه مجاهدان خرمشهر است

آیین رونمایی از نماهنگ آزادی جدیدترین نماهنگ مرکز آوای انقلاب اسلامی(مأوا) با استقبال گسترده مردمی و با حضور چهره‌های سرشناس فرهنگی- هنری در برج آزادی تهران برگزار شد. به گزارش نسیم، آیین رونمایی از نماهنگ آزادی جدیدترین نماهنگ مرکز آوای انقلاب اسلامی (مأوا) با استقبال گسترده مردمی و با حضور چهره‌های سرشناس فرهنگی- هنری در برج آزادی تهران برگزار شد. در این مراسم که عصر 28 آذر با حضور پرشور مردمی برگزار شد در ابتدای مراسم محمدرضا گلریز، خواننده پیشکسوت کشورمان گفت: حضرت امام به پشتوانه مردم انقلابی را به پیروزی رساند که تمام دنیا برای ناکام ماندنش تلاش می‌کردند و در این راه هم بزرگانی در حوزه هنر بویژه موسیقی در این مسیر قدم برمی‌داشتند. بزرگانی نظیر استاد خشنود، شاهنگیان و رضا رویگری که همگی با اشعار و آوای خود در ابتدای نهضت برای مردم موسیقی و سرود تولید می‌کردند.
حمایت امام از موسیقی انقلابی
گلریز با اشاره به مرحوم استاد حمید سبزواری، جایگاه ایشان را در ادبیات انقلاب دست نیافتنی توصیف کرده و ادامه داد: ایشان بسیاری از آثار انقلابی را نظیر «خمینی ‌ای امام»، «برخیزید» و... خلق کردند که اتفاقا خود من در گروه سرودی که سرود خمینی ‌ای امام را اجرا کرد حضور داشتم. جایگاه ایشان در ادبیات انقلاب دست‌نیافتنی است و تا سال‌ها بعد هم نمونه آثار ایشان نخواهد آمد.
پیشکسوت موسیقی کشورمان با انتقاد از وضع موسیقی پاپ در کشور تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد بروز انواعی از موسیقی هستیم که هیچ سنخیتی با انقلاب و اسلام ندارد و ترویج موسیقی غربی است. در حالی که آمریکا صراحتا اعلام می‌دارد مبالغ گزافی را صرف موسیقی غربی در ایران می‌کند، بعضی‌ها در کشورمان هم موسیقی فاسد را رواج می‌دهند. گلریز در انتها با بیان خاطره‌ای به حمایت صریح امام خمینی از موسیقی ارزشی اشاره و بیان داشت: موسیقی انقلاب با پشتیبانی امام(ره) پیشرفت کرد. ایشان اولین کسی بودند که از موسیقی انقلابی حمایت کردند. وقتی که خیلی حرف و حدیث درباره موسیقی وجود داشت، خدمت امام(ره) رسیدیم. مرحوم سید احمد به نقل از امام(ره) گفتند در کشورمان سلیقه‌های زیادی وجود دارد اما شما باید موسیقی‌هایی مانند سرود «شهید مطهری» را بخوانید و این تشویق ایشان نقطه جوشش موسیقی ارزشی و انقلابی شد.
 حامد زمانی با موسیقی خودش جای خالی مهمی را پرکرده
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا زائری ضمن باکیفیت خواندن اثر، گفت: من به خاطر احترام خاصی که برای 3 تن قائلم به اینجا آمده‌ام. یکی حامد زمانی که با موسیقی خودش جای خالی مهمی را پر کرده. دیگری قاسم صرافان که با عباراتی که در اشعارش به چشم می‌خورد می‌درخشد و دیگری احسان محمد حسنی مسؤول سازمان اوج. بویژه حامد زمانی که بر قرار خود ایستاده است و امیدوارم تا سال‌های سال بر این قرار استوار بماند و امیدوارم حمایت‌های لازم از جوانان مستعد در این مسیر انجام گیرد تا این مسیر را بتوانیم با قدرت بیشتری ادامه دهیم. همچنین احمد نجفی، بازیگر سینما و تلویزیون نیز در آیین رونمایی از نماهنگ آزادی گفت: من تنها نماهنگی را که تا انتها و با اشتیاق کامل تماشا می‌کنم نماهنگ‌های حامد زمانی است. دلیل آن هم غیرت، غرور و شرف ملی و دینی است که در آثار او موج می‌زند. کارهای او هویت دارد و درباره هویت سخن می‌گوید و امیدوارم که به کار خود با قدرت ادامه دهد و ما هم با تمام وجود او را پشتیبانی می‌کنیم.
 این مسیر ادامه راه مجاهدان خرمشهر است
احمد نجفی ادامه داد: می‌توان گفت جوانانی مانند حامد زمانی در مسیری قدم برمی دارند که مجاهدان فتح خرمشهر قرار داشتند و ادامه‌دهنده راه بزرگانی چون جهان‌آرا و موسوی جوانانی چون حامد زمانی هستند؛ چرا که ایشان با کارهایشان مفاهیمی را در جهان فریاد می‌زنند که بسیاری جرأت بازگو کردن آنها را ندارند. برای همین به این خواننده ارزشمند می‌گویم با شدت و پشتکار به کارش ادامه دهد تا چشم بدخواهان بسته بماند و ما نیز پشتیبان کارهای او خواهیم بود. بعد از احمد نجفی، از نماهنگ آزادی با حضور حامد زمانی، خواننده و آهنگساز این اثر رونمایی شد که این نماهنگ با استقبال فراوان و تشویق‌های پرشور حضار در مراسم همراه بود. بعد از آن حامد زمانی درباره اثر گفت: در این اثر به دنبال تشریح تفاوت‌های میان مفهوم آزادی مدنظر داعش و استکبار با آزادی واقعی بوده‌ایم و خواستیم گوشه‌ای از این تفاوت‌ها و سوءنیت‌های ایشان را به تصویر بکشیم و نشان دهیم آزادی مدنظر آنها ریشه در خون دارد. خواننده نماهنگ آزادی در ادامه تاکید کرد: من از ابتدا که کارم را در موسیقی آغاز کردم هدفم مشخص بود برای همین سعی کردم از همان ابتدا در جهتی حرکت کنم که همسو با هدفم باشد، اتفاقی که رخ داد اما تلاش من ادامه دارد چون می‌خواهم تا انتها در همین مسیر که در آن ارزش‌های اسلام ریشه دارد ادامه راه دهم.
فریب بزرگی پشت واژه آزادی وجود دارد
در پایان نیز قاسم صرافان گفت: فریب بزرگی پشت واژه آزادی وجود دارد که خواستم پشت پرده آن را در شعرم نشان دهم. ضمن آنکه شاعر باید آنچه را که می‌سراید باور داشته باشد تا بتواند به روح و قلب مردم رسوخ کند و الا کار سفارشی هیچگاه نتیجه‌بخش نخواهد شد. تلاش خودم این است که هر آنچه می‌سرایم از عمق وجودم باشد و این اتفاق در کارهای حامد زمانی رخ داد و او با جان و دل برای کارش وقت و انرژی صرف می‌کند. صرافان در پایان افزود: در حال حاضر موسیقی‌های ارزشی بیشتر از مداحی مورد استقبال قرار می‌گیرد و حامد زمانی شوری را که حاج صادق آهنگران در دوران جنگ آغاز کرده بود را ادامه می‌دهد. پایان‌بخش مراسم هم سیدمهران علوی، کارگردان نماهنگ بود که کارگردانی این اثر را سخت توصیف کرده و گفت: ابتدا که پیشنهاد ساخت این نماهنگ به من داده شد، احساسی دوگانه داشتم، چرا که باید کاری می‌ساختم که به این شعر قوی و پرمفهوم و این آهنگ چیزی بیفزاید نه آنکه بی‌خاصیت باشد. گفتنی است، نماهنگ آزادی جدیدترین محصول مرکز آوای انقلاب اسلامی (مأوا) است که با آهنگسازی و صدای حامد زمانی، تنظیم امیر جمالفرد و کارگردانی سیدمهران علوی تولید شده و در شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شود.


Page Generated in 0/0027 sec