printlogo


کد خبر: 144111تاریخ: 1394/6/1 00:00
تا کی باید انقلابی ماند؟

جواد آریانی: تا کی باید انقلابی ماند پرسمانی است تحلیلی بر روند این روزهای تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی؛ انقلابی که مدیون خون هزاران شهید و آه بر جای مانده مادران شهید است و سوالی است که بعضا با هنجارشکنی‌های داخلی و خارجی عده‌ای به بیراهه رفته و علامت سوال مهمی در ذهن‌های مردم و جوانان ما گره خورده است. از ماجرای عوام و خواص بی‌بصیرت در فتنه 88 گرفته تا زوایای پیدا و پنهان در زیر پوست این روزهای شهرهای‌مان. به راستی چه ماجرایی در پس‌پرده این روزهای ایران می‌گذرد؟ دلیل نگرانی امام امت چیست؟ چه نکته‌ای باعث می‌شود مراجع تقلیدی همچون حضرات آیات عظام مکارم‌شیرازی، صافی‌گلپایگانی و نوری‌همدانی که عمر خود را در راه پاسداشت اسلام اصیل گذرانده‌اند، از عملکرد عده‌ای به سطوح آمده و لب به گلایه و انتقاد می‌گشایند؟
دغدغه‌های رهبری و همسویی ملت دیندار و پایبندی واقعی مردم آگاه به آرمان‌های امام(ره) در مراسمات مختلفی همچون راهپیمایی‌ها و عزاداری‌ها به خوبی جواب تمام این سوالات را خواهد داد.
مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت 3 هزار شهید استان سمنان فرمودند: «کشور امروز خوشبختانه درگیر جنگ نظامى نیست اما درگیر جنگ سیاسى است، درگیر جنگ اقتصادى است، درگیر جنگ امنیتى است و «بالاتر از همه درگیر جنگ فرهنگى است؛ یعنی یک جنگ است. یعنى این را اگر کسى نداند، آن وقت خواب خواهد ماند.»
بررسی و تبیین این نگاه مقوله‌ای واجب است. اگر اغراق نکنیم شاید امروز ورود به مقوله فرهنگی یک تکلیف الهی و بالاتر از آن یک واجب تعبدی برای همگان است.
ایران به لطف خداوند متعال و درایت بنیانگذار آن و در ادامه رهبری بی‌بدیل حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، امروز تبدیل به محور مقاومت کشورهای دنیا شده است. از شرق تا غرب، از جنوب تا شمال این واقعیت که ایران امروز حامی مظلومان جهان است به وضوح دیده می‌شود. واقعیت ایران اسلامی را می‌توان در راهپیمایی‌های مردم مظلوم در هرگوشه از این کره خاکی مشاهده کرد. مردمی که با در دست داشتن تصاویر حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به خیابان‌ها می‌آیند و ندای آزادی اسلامی سر می‌دهند و ایران را حامی مظلومان جهان می‌دانند.
برای ما جوانان امروز، تصور ایرانی یکدست اسلامی و باشکوه هر چه بیشتر در سایه ولایت رهبر فرزانه‌مان، خواسته‌ای‌ است غیرقابل تغییر و معتقدیم برای این امانت زحمت‌ها کشیده شده و جوانان زیادی در این راه خون پاک خود را هدیه کرده‌اند. این امانت اگر چه بار سنگینی است اما به مدد الهی و روشنگری‌های امام امت لحظه‌ای در راه نگهبانی و پاسداشت آن کوتاهی نکرده و تا آخرین قطره خون به معنای واقعی و به‌طور عملی در مقابل هر گونه زیاده‌خواهی اعم از داخلی و خارجی خواهیم ایستاد.
این واقعیتی است انکارناپذیر از دل جوانان امروز که ورای تمام مشکلات اقتصادی و فرهنگی یکصدا فریاد «من انقلابی‌ام» سر می‌دهند و خواهان ادامه راه انقلاب اسلامی هستند. به فرموده رهبر معظم انقلاب: «توانایی، همت، عزم و ایمان جوان امروز کمتر از جوان دهه 60 نیست» و ایجاد دودستگی در میان آنان برای میل به مقاصد سیاسی و کشاندن آنان به حیاط خلوت‌های ضدفرهنگی خیانتی است نابخشودنی.
تاریخ شاهد خوبی بر این ادعاست که هیچگاه جوانان ما با آبروی ریخته کنار نمی‌آیند. انقلابی بودن و انقلابی ماندن یک آرمان واقعی و نقطه منتهای آمال جوانان امروز ماست.
جوانان این مرز و بوم با همت عالی خود ثابت کرده‌اند در راه پاسداشت اهداف والای امام(ره) سر سوزنی اهمال نکرده و تا افراشته شدن پرچم مولایمان حضرت حجت‌بن‌الحسن روحی‌ فداه بر فراز قله‌های جهانی همیشه پاسخ‌دهنده «این عمار؟» امام خامنه‌ای خواهند بود. به راستی وقت آن نرسیده که همه مسؤولان کشور همدل و همزبان با مردم و در راستای پاسداشت اهداف والای انقلاب اسلامی مشت‌های گره‌کرده خود را بالا بیاورند و فریاد من انقلابی‌ام را سر دهند و در راه پاسداشت این میراث گرانبها، تسامح و ساده‌انگاری را کنار بگذارند؟


Page Generated in 0/0035 sec