printlogo


کد خبر: 143729تاریخ: 1394/5/25 00:00
پس از آغاز اعتراضات در پرسپولیس
فرصت دوباره به برانکو

باربد بهراد:  کمتر کسی فکر می‌کرد پرسپولیس در هفته سوم با تنها یک امتیاز و دریافت
8 گل در قعر جدول جا خوش کند اما به لطف مدیریت منحصر به فرد محمدعلی طاهری که مشخص نیست روی چه حسابی، وزارت ورزش او را سرپرست این تیم کرده و صد البته اشتباهات فنی برانکو این اتفاق نادر رخ داده است. شاخص‌ترین مشکل قرمزها در امور دفاعی است، جایی که سوشا مکانی 3 بازی نخست را به خاطر رأی کمیته انضباطی از دست داد و ایمان صادقی خرید جدید قرمزها درون دروازه، ضعیف‌ترین عملکرد تاریخ باشگاه را در قالب یک خرید جدید به نمایش گذاشت. این گلر بی‌تجربه که فصل قبل ناگهان به دروازه‌بان نخست ملوان تبدیل شد و با آنها تا آستانه سقوط هم پیش رفت، ناگهان به‌خاطر یکسری از تعاملات مدیرعامل باشگاه با یک عده از دوستان خاصش سر از پرسپولیس درآورد. اما منهای صادقی، خط دفاعی قرمزها هم بسیار متزلزل نشان داد. در ابتدا تصور می‌شد با اضافه شدن لوکا ماریچ و حمایت‌های عجیب برانکو از هموطنش، این مدافع کاری کند که دل هیچ کس برای سیدجلال حسینی تنگ نشود. لوکا از همان روز نخست در ترکیب اصلی قرار گرفت و در بازی مقابل پدیده، محسن بنگر زوج او بود. گل اول روی اشتباه و تعلل بنگر به ثمر رسید و گل دوم پدیده روی آفسایدگیری اشتباه ماریچ. با این وجود برای نبرد دوم در اهواز این بنگر بود که تاوان اشتباهش را پس داد. بنگر روی نیمکت رفت تا نورمحمدی این بار زوج ماریچ باشد. پرسپولیس باز هم 2 گل دریافت کرد که این بار ستاره نخست ایمان صادقی بود و مدافعان اشتباه بزرگی را مرتکب نشدند. با این حال تصور می‌شد برای بازی سرنوشت‌ساز مقابل سپاهان، بنگر با توجه به تجربه چندین ساله‌اش در این بازی ثابت بازی کند. این مدافع چندین سال در سپاهان تجربه بازی دارد و مهم‌تر از همه با فضای ورزشگاه نصف جهان آشناست اما طبق معمول، لوکا ماریچ ثابت بود و این بار مایکل اومانیا گرانقیمت‌ترین بازیکن این فصل قرمزها در قلب دفاعی بازی کرد. پرسپولیس پیشرفت کرد و عوض 2 گل این بار 4 بار دروازه‌اش فرو ریخت. نکته قابل توجه اتوگلی بود که اومانیا به تیم خودی زد. محسن بنگر در طول هفته گذشته در چند مصاحبه عنوان کرده بود که دلیل نیمکت‌نشینی‌اش تصمیم برانکوست و او فقط تمرین می‌کند. با این حال او اعتراف کرده بود که شاید این نیمکت‌نشینی تاوان آن اشتباه بزرگش در بازی نخست بود.اما در پایان دیدار با سپاهان و در صورتی که برانکو در رختکن نبود، بنگر چندبار با صدای بلند اعلام کرد امیدوارم همان‌طور که من تاوان اشتباهم را دادم دیگران هم دچار این عقوبت شوند. بدون شک منظور بنگر، مایکل اومانیا بود، مدافعی که نشان داد همچنان پراشتباه است و برخلاف قیمت کلانش، آنقدرها هم نمی‌ارزد. حالا باید دید برانکو این بار مدافع پراشتباه تیمش را همانند بنگر مجازات می‌کند یا قرار است در بازی با ذوب‌آهن باز هم اومانیا و ماریچ زوج قلب دفاعی را تشکیل دهند. بنگر فعلا با تجربگی کرده و سراغ مصاحبه‌های آنچنانی نرفته است اما بدون شک با ادامه روند نیمکت‌نشینی او این‌بار عوض غرولند در رختکن، مستقیم حرف‌هایش را در رسانه‌ها می‌زند و آن وقت باید دید واکنش برانکو چیست. این مربی روزهای سختی را سپری می‌کند و شاید با توجه به سایه اخراج بالای سرش، تعامل بیشتری با بازیکنان معترض داشته باشد. شایدم پیام بنگر به او رسیده است و در نبرد دشوار با ذوب‌آهن مجددا این مدافع مازنی به قلب دفاع پرسپولیس بازگردد.
منتظر روزهای پرحاشیه پرسپولیس باشید. اولین ترکش نتیجه نگرفتن همین اعتراضات است. مدافعی که حرف پر بیراهی نمی‌زند. اگر قانون نیمکت‌نشینی برای مدافعان پراشتباه از سوی برانکو اجرا شود قطعا پراشتباه‌تر از بنگر هم در ترکیب قرمزها حضور دارد.
هیأت‌مدیره پرسپولیس از برانکو حمایت می‌کند
عضو هیأت‌مدیره پر‌سپولیس می‌گوید هیچ اختلافی بین کادرفنی و هیأت‌مدیره وجود ندارد و برانکو با قوت به کار خود در پر‌سپولیس ادامه می‌دهد.حمیدرضا گرشاسبی در مورد آخرین وضعیت باشگاه پر‌سپولیس و نتایج اخیر تیم ‌فو‌تبا‌ل این باشگاه در جمع خبرنگاران اظها‌ر کرد: هیچ اختلافی بین اعضای هیأت‌مدیره و کادر فنی تیم ‌فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس وجود ندارد و هیأت‌مدیره این باشگاه همچنان به برانکو اعتماد دارد و ایشان با قوت کار خود را ادامه می‌دهد. برانکو مربی بزرگی است و از نظر فنی نمی‌توان به بازی تیم فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس ایرادی گرفت. او ا‌دا‌مه‌ داد: متاسفانه داوری‌ها برای پر‌سپولیس مشکل ایجاد کرده‌اند و ما به داوری‌ها اعتراض داریم. نمی‌دانم چرا فدراسیون فو‌تبا‌ل درباره این قضیه ورود نمی‌کند و به این شکل حق تیم‌ها خورده می‌شود البته ما به این مساله نیز کاری نداریم که چرا یک تیم باید چند هفته‌ پشت‌سر هم میزبان باشد! عضو هیأت‌مدیره باشگاه پر‌سپولیس با بیان اینکه این تیم با مشکلات مختلفی سروکار دارد، ا‌دا‌مه‌ داد: در حالی که سایر باشگاه‌ها سروسامان گرفته بودند ما تازه درحال ساماندهی وضعیت پر‌سپولیس و مشخص کردن اسپانسر بودیم. سایر تیم‌ها اعتبارات خود را داشتند و اردوهای خود را به خوبی برگزار کردند و هیچ مشکلی در رفت و آمد نداشتند. گرشاسبی در ادامه صحبت‌های خود با انتقاد دوباره از شرایط داوری برای تیم فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس، خاطر‌نشان کرد: من علاوه بر عضو هیأت‌مدیره پر‌سپولیس به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان تهران پیگیر وضعیت داوری‌ها برای پر‌سپولیس هستم. عضو هیأت‌مدیره پر‌سپولیس در ادامه ا‌ضافه‌ کرد‌: مطمئن باشید که پر‌سپولیس آینده خوبی دارد. ما تیم جوانی را بسته‌ایم که از نظر فنی ضعیف نیست و باز هم تاکید می‌کنم که هیچ اختلافی بین اعضای هیأت‌مدیره و کادرفنی باشگاه وجود ندارد. برانکو ایوانکوویچ آینده روشنی را برای پر‌سپولیس ترسیم کرده است و با قوت به کار خود ادامه می‌دهد و ان‌شا‌ء‌الله در بازی‌های آینده شاهد عملکرد بهتری از پر‌سپولیس خواهیم بود. او در پاسخ به این سوال که پر‌سپولیس در حال‌ حاضر رده آخر جدول رده‌بندی را در اختیار دارد و این یک اتفاق تلخ برای سرخپوشان است، اظها‌ر کرد: الان زمان مناسبی برای ارزیابی عملکرد یک تیم نیست و ما می‌توانیم با یک برد جایگاه خود را چندین پله ارتقا دهیم. تماشاگران نیز صبور باشند و منتظر عملکرد بهتری از تیم فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس باشند. ما حمایت کامل خود را از سرمربی تیم فو‌تبا‌ل پر‌سپولیس ادامه می‌دهیم و فعلا هیچ برنامه‌ای در مورد سرمربی خود نداریم و نباید فراموش کنیم که در حال‌ حاضر برای تغییرات بسیار زود است. همواره جابه‌جایی‌های سرمربیان در فو‌تبا‌ل سبب ایجاد لطمه‌هایی شده و شیرازه تیم‌ها را بر هم زده است.
امیدواری سرمربی به تیمش
سرمربی پرسپولیس که تیمش با پیروزی ذوب‌آهن به انتهای جدول سقوط کرده است، در گفت‌وگویی کماکان خوشبینانه درباره پرسپولیس صحبت می‌کند. برانکو می‌گوید: البته که ما نتایج خوبی در لیگ نگرفته‌ایم اما برای من نشانه‌های مثبت و امیدوارکننده بیش از آن است که مایوس باشم. وی ادامه می‌دهد: ما در لیگی هستیم که تیم‌های خوبی مثل نفت، تراکتور، فولاد و ذوب‌آهن برای شروع مشکلاتی داشته‌اند و به نظر من اگرچه سپاهان با 9 امتیاز تیم صدرنشین لیگ است اما این جدول می‌توانست طور دیگری هم باشد. پرسپولیس همان‌طور که گفتم فعلا در مرحله انتقالی است و با کمی تامل شرایط به روال مدنظر تیم بازخواهد گشت. این مربی ادامه می‌دهد: ما در 3 بازی گذشته در ترکیب تیم اشتباهات کشنده‌ای داشته‌ایم که عامل اصلی نتایج نه چندان خوب ما بوده است اما به جز این باید از اتفاقات دیگری هم صحبت کنیم مثلا موضوع داوری. برانکو در ادامه می‌گوید: اگرچه من در دوران مربیگری‌ام هرگز درباره داوری صحبت نکرده‌ام اما این بار مجبور به اعتراض هم شدم؛ موقعیتی که خیلی دوست ندارم در آن قرار بگیرم. بدون شک ما در هفته گذشته از مشکلات مربوط به داوری رنج بردیم. در بازی استقلال‌خوزستان تیم حریف باید در نیمه اول 10 نفره می‌شد و در بازی سپاهان هم که من روی 2 خطای مشکوک به پنالتی و البته ضربه پنالتی آقای عقیلی صحبت دارم. طبعا این مساله علت اصلی گل‌های خورده و شکست‌های ما نیست ولی وقتی بازی روال طبیعی خود را طی کند و داور با دقت و عدالت بیشتری سوت بزند، شما می‌توانید با کسب نتایج واقعی از زمین بیرون بیایید. من فکر می‌کنم 2 شکست ما در هفته گذشته نتیجه واقعی آن 2 مسابقه نبوده است.


Page Generated in 0/0037 sec